Policyjna drogówka aktywniejsza podczas ferii zimowych

Policyjna drogówka aktywniejsza podczas ferii zimowych

Policyjna drogówka aktywniejsza podczas ferii zimowych

Podaj dalej

Od ponad dwóch tygodni trwają policyjne działania pod akcją Bezpieczne ferie, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku, stoków narciarskich oraz miejscowości atrakcyjnych turystycznie.

W ostatni weekend zakończyły się ferie w województwie: kujawsko-pomorskie, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, a rozpoczną się w opolskim, mazowieckim dolnośląskim i zachodniopomorskim. Natomiast dzieci i młodzież z województwa podlaskiego i warmińsko mazurskiego czeka jeszcze tydzień wypoczynku, ferie skończą się dla nich w następny weekend.

W związku z powyższym należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu związanego zarówno z wyjazdami, jak też powrotami z wypoczynku zimowego.

Dostosuj prędkość

Opady śniegu i śliska nawierzchnia sprawiają, że warunki drogowe stają się niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu. W szczególności kierujący pojazdami powinni pamiętać o zmianie (dostosowaniu) techniki prowadzenia pojazdu.

Ważnym elementem bezpieczeństwa jest też należyte odśnieżenie pojazdu i oczyszczenie szyb z warstwy śniegu i lodu. Pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób w nim jadących i innych uczestników ruchu.

Apelujemy, by w tak zmiennych warunkach atmosferycznych, z jakimi mamy obecnie do czynienia kierowcy poruszali się z prędkością  dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News