Policyjna akcja "Wielkanoc 2019" rusza od piątku

Policyjna akcja "Wielkanoc 2019" rusza od piątku

Podaj dalej

W piątek od wczesnych godzin porannych rusza policyjna akcja ”Wielkanoc 2019”. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zapowiada, że funkcjonariusze będą szczególnie zwracali uwagę na osoby przekraczające prędkość.

Od piątku większość Polaków wyjedzie w podróż kierując się do swoich najbliższych. Duże natężenie ruchu oraz pośpiech na drodze nigdy nie idą w parze. Z tego względu działania policji mają potrwać od 19 do 22 kwietnia, a na drogi całego kraju wyjedzie zdecydowanie więcej patroli ruchu drogowego niż zwykle.

Funkcjonariusze będą korzystali z ręcznych mierników prędkości oraz nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Zwrócą oni uwagę nie tylko wyłącznie na prędkość, ale także zachowania kierowców na przejściu dla pieszych, stan techniczny pojazdów, sposób przewozu dzieci, używanie pasów bezpieczeństwa i czy kierowcy rozmawiają przez zestaw głośnomówiący korzystając z telefonu.

W ubiegłym roku w trakcie akcji ”Wielkanoc” doszło do 238 wypadków, w których 23 osoby zginęły, a 303 zostały ranne. 1 151 kierujących wsiadło do samochodu pod wpływem alkoholu.

Wzrok na smartfon. Dramatyczne potrącenie na pasach [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News