Policjant nie zwróci się już do Ciebie po imieniu, czyli jak szukać problemów tam gdzie ich nie ma

Policjant nie zwróci się już do Ciebie po imieniu, czyli jak szukać problemów tam gdzie ich nie ma

drogowka_kontrol_policja_big

Podaj dalej

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji rozesłało do naczelników wydziałów ruchu drogowego komend wojewódzkich w całej Polsce informację, że funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowej nie mogą zwracać się do legitymujących się osób po imieniu.

fot. policja.pl

Pod dokumentem podpisała się podinsp. Agnieszka Sałkowska, która pisze m.in. „nie jest uzasadnione wzbogacanie formy „Pan/Pani” imieniem danej osoby. Może to wzbudzać w kontrolowanym dyskomfort i poczucie zmniejszonego dystansu pomiędzy nim a policjantem, w sytuacji i tak często mało komfortowej dla kontrolowanego”

Zdaniem Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zwracanie się po imieniu do osób kontrolowanych jest zachowaniem poprawnym, ani też kulturalnym. „Należy zaznaczyć, że zasady etyki zawodowej policjanta nakazują policjantowi we wszystkich swoich działaniach przestrzegać zasad poprawnego zachowania i kultury osobistej. Wskazanym zatem jest, aby w toku wykonywanych obowiązków służbowych policjant stosował się do wymienionych zasad i używał w stosunku do kontrolowanych zwrotów grzecznościowych” – czytamy.

Całe pismo zamieścił na swoim profilu na Facebooku m.in. Związek Zawodowy Policjantów, który wyśmiewa otrzymany dokument. Przewodniczący ZZP odniósł się do tego krótko i rzeczowo mówiąc, iż Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji nie ma poważniejszych problemów, więc zajmuje się takimi rzeczami.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News