Policjanci z Lubelszczyzny dostaną nowe Ople Astry

Policjanci z Lubelszczyzny dostaną nowe Ople Astry

Podaj dalej

Garnizon lubelskiej policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce 17 oznakowanych Oplów trafi do policjantów. W bieżącym roku łącznie tabor policji lubelskiej powiększył się o 67 nowych pojazdów.

Koniec roku to zazwyczaj czas podsumowań i finalizacji planowanych realizacji i zakupów. I właśnie w grudniu policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. 17 oznakowanych samochodów trafi wkrótce do policjantów z powiatów: bialskiego, chełmskiego lubelskiego, zamojskiego, janowskiego, krasnostawskiego, ryckiego i świdnickiego. Najwięcej, bo aż 5 nowych radiowozów trafi do mundurowych z Łukowa.

Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Oznakowane radiowozy wykorzystywane będą do typowej pracy patrolowej na drodze. Ich zakup możliwy był dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego województwa.

W roku 2018 ogółem zakupiono 67 pojazdów, 31 z nich pochodzi ze wsparcia samorządów. Policjanci otrzymali m.in. nieoznakowane BMW, pojazd terenowy, łódź płaskodenną oraz Ambulans Pirotechniczny.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News