Policjanci z grupy Speed muszą umieć szybko biegać

Policjanci z grupy Speed muszą umieć szybko biegać

Podaj dalej

Okazuje się, że aby być członkiem grupy Speed trzeba nie tylko nie umieć jeździć mocnymi samochodami, ale także równie szybko biegać. Ta umiejętność przydała się wczoraj (9 grudnia) jednemu z funkcjonariuszy.

Wczoraj (9 grudnia) kilka minut po godz. 8:00 policjanci ze świętokrzyskiej grupy Speed na jednej z kieleckich ulic prowadzili kontrole w ramach działań „Alkohol-Narkotyki”. Mundurowi dali sygnał do zatrzymania kierującemu samochodem marki Renault. Jak się jednak okazało, ten miał inne plany. Siedzący za kierownicą francuskiego auta mężczyzna zatrzymał się, opuścił go w pośpiechu i zaczął pieszo uciekać policjantom. Najwidoczniej nie przypuszczał, że funkcjonariusze z grupy Speed mogą biegać równie szybko, jak jeździć.

Chwilę później mundurowi przypasowali kajdanki uciekinierowi. Szybko też okazało się, co miał na sumieniu zatrzymany 36-latek. W policyjnym systemie mieszkaniec powiatu kieleckiego widniał, jako osoba poszukiwana do odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności. Policjanci skrupulatnie przyłożyli się do tej kontroli i w trakcie przeszukania auta okazało się, że mężczyzna może interesować się zakazanymi środkami, gdyż w schowku znaleźli dwie torebki z zapięciem strunowym wypełnione białym proszkiem.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że uciekinier zażywał środki odurzające. Natomiast znaleziony proszek nie jest artykułem spożywczym, przydatnym do pieczenia ciasta. W asyście funkcjonariuszy pobrano mu krew do badań laboratoryjnych. Finalnie mężczyzna trafił za mury zakładu karnego, gdzie z więziennej celi przez kraty będzie witał nowy rok. Następny z resztą też.

Z informacji policji dowiadujemy się, że przez okres odbywania kary zapewnione będzie miał jednak wycieczki. Chociażby do sądu, gdzie najprawdopodobniej tłumaczył się będzie z posiadanych substancji i kierowania autem po ich zażyciu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wybił szybę w samochodzie, bo chciał wrócić do domu. Pomylił auta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News