Policjanci w szoku. Kierowca był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali

Policjanci w szoku. Kierowca był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali

Podaj dalej

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanego kierowcę forda. Podczas badania trzeźwości mężczyzny na alkomacie zabrakło skali.

Do zdarzenia doszło w Wólce Niedźwiedzkiej na Podkarpaciu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem, 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Rzeszowa, zjechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając jadącego z naprzeciwka kierowcę audi do skrętu w lewo celem uniknięcia zderzenia.

Mimo manewru, podczas wymijania samochody otarły się bokami. 25-latek nie zatrzymał się i jadąc nadal lewym pasem, zderzył się czołowo z peugeotem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

22-latek ścigał się w mieście i zabił kobietę. Skazany za morderstwo

Okazało się, że kierowca forda był kompletnie pijany. Na alkomacie, którym policjanci zbadali go na miejscu – zabrakło skali. Badanie powtórzone na urządzeniu stacjonarnym pokazało w organizmie mężczyzny ponad 4,5 promila. To dawka, która stanowi realne zagrożenie życia.

Policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowane kolizje. Będzie musiał również pokryć koszt naprawy wszystkich samochodów – polisa OC nie działa, gdy kierowca jest pijany.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News