Policjanci odzyskali skradzione auta warte 300 tys. złotych. Tradycyjnie były to niemieckie marki

Policjanci odzyskali skradzione auta warte 300 tys. złotych. Tradycyjnie były to niemieckie marki

1-320948

Podaj dalej

Policjanci ze Zgorzelca odzyskali samochody marki BMW i Audi skradzione kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Wartość tych pojazdów szacuje się niemal na 300 tys. złotych.

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w kompleksie leśnym na terenie gminy Pieńsk odnaleźli dwa pojazdy skradzione na terenie Niemiec. W tej sprawie zatrzymanych zostało również dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 22 i 38 lat, którzy próbowali odjechać skradzionymi autami. Łączna wartość odzyskanego BMW i Audi to niemal 300 tys. złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, w związku z czym grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 22-latek odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News