Policja zamiast 31 kupi aż 82 nowe BMW. Tylko czemu też te brzydkie?

Policja zamiast 31 kupi aż 82 nowe BMW. Tylko czemu też te brzydkie?

Podaj dalej

Do nieoznakowanych BMW pewnie już się przyzwyczailiśmy. Poza tym, że często słyszymy o kolizjach z ich udziałem, to jednak są bardzo skuteczne w walce z piratami drogowymi. Teraz mundurowi dostaną kolejne 82 egzemplarze tej marki.

Jak informuje portal dziennik.pl, BMW wygrało kolejny przetarg dla policji. W ręce funkcjonariuszy trafią aż 82 radiowozy. Podobnie jak to było przy poprzednich zamówieniach, mundurowi postawili na popularną serię 3. Mocno zaskakuje jednak wybór nadwozia dla części nowej floty.

BMW serii 3 Gran Turismo to najgorzej sprzedające się BMW w historii marki. Do tego stopnia, że koncern zrezygnował z tej odmiany, planując najnowszą generację trójki. Mimo tego na świecie jest jakiś odsetek ludzi, którym to nadwozie się podoba i oczywiście mają do tego prawo, ale nie spodziewaliśmy się, że postawi na nie też policja. Dokładnie 31 nieoznakowanych BMW w odmianie GT trafi na drogi.

Opel kontra Audi – ostatecznie pojedynek wygrało policyjne BMW

A co z pozostałymi 51 egzemplarzami? Tu mamy kolejną nowość. Będą to pojazdy oznakowane. Pierwszy raz w historii polskiej policji zobaczymy BMW w policyjnych barwach. W związku z powyższym łączna liczba samochodów rodem z Monachium we flocie policji zwiększy się do 222 sztuk.

Ostatnia kwestia to cena. Policja, a raczej podatnicy, zapłacą za to zamówienie 7 344 000 zł. Oferta Skody, która konkurowała z BMW, widniała na kwotę 7 903 980 zł.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News