Policja: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

Policja: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

Podaj dalej

Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia, pozwala na istotne wnioski. Weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

To właśnie między piątkiem a niedzielą doszło do blisko połowy spośród wszystkich wypadków drogowych. Należy podkreślić, że w zdarzeniach tych śmierć poniosło 330 osób, co stanowi blisko 52% ogólnej liczby śmiertelnych ofiar. Warto zaznaczyć, że do największej liczby tragicznych w skutkach wypadków dochodziło w piątki. To właśnie w każdy piątek wakacji miało miejsce średnio prawie 110 wypadków drogowych, w których ginęło 10 osób.

Często wybór dnia wyjazdu bądź powrotu z wakacji przypada w weekend, co poniekąd może być również podyktowane dostępnością miejsc noclegowych. Warto przy tym pamiętać, że większa liczba pojazdów zwiększa ryzyko wypadku, w związku z tym zwłaszcza w te dni powinniśmy jeszcze bardziej zwiększyć swoją czujność i ostrożność podczas jazdy.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News