Policja podsumowuje akcję majowy weekend. Kierowcy zasłużyli na pochwałę

Policja podsumowuje akcję majowy weekend. Kierowcy zasłużyli na pochwałę

policja

Podaj dalej

Od wtorku do niedzieli na polskich drogach doszło do 361 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 441 osób zostało rannych. Zatrzymano też 1815 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Jak podkreśla policja, bilans wypada korzystnie w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP podkreślił, że w tym roku w okresie majówki wydarzyło się o 173 mniej wypadków niż w roku ubiegłym, zginęło o 22 osób mniej, a o około jedną trzecią zmniejszyła się liczba rannych.

Mrożące krew w żyłach zdarzenie na Śląsku. Kobieta spłonęła żywcem w samochodzie

Kobryś podkreślił przy tym, że kierowcy wciąż zbyt często przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z tego powodu przez sześć dni długiego weekendu prawo jazdy odebrano 872 osobom. „Generalnie można powiedzieć, że są to wyniki zadowalające. Oby to był zwiastun dobrej, odwracającej się tendencji” – podkreślił Kobryś.

Od 30 kwietnia do 5 maja trwała policyjna akcja „Majowy weekend” polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznaczało to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratoram. Drogi patrolowało wówczas ok. 5 tys. policjantów.

Źródło: PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News