Policja podsumowała długi weekend. Liczba wypadków i pijanych zatrważa

Policja podsumowała długi weekend. Liczba wypadków i pijanych zatrważa

policja

Podaj dalej

Policja podsumowała długi weekend, który trwał od środy do niedzieli. Bilans to 432 wypadki, 39 zabitych, 519 rannych. Tylko w niedzielę w wypadkach zginęło 12 osób – poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policja od środy do niedzieli prowadziła działania pod hasłem „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało„. Jednocześnie ruszyła akcja, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas wakacji.

Pędzący radiowóz we Wrocławiu wjechał w samochody stojące na czerwonym świetle

W długi weekend według wstępnych danych doszło do 432 wypadków, w których łącznie zginęło 39 osób, a 519 zostało rannych. Jak zaznaczył podinsp. Kobryś, w porównaniu z zeszłym rokiem pod względem liczb jest lepiej – o 102 wypadków mniej, o 4 ofiary mniej i o 121 rannych mniej. „Ciągle są to jednak liczby, które zatrważają” – zauważył.

Niedziela była najtragiczniejszym dniem na drodze – zginęło aż 12 osób, a 91 zostało rannych. Tego dnia doszło do 78 wypadków. W sobotę wypadków było nieco więcej – 83. Zginęło 7 osób, a 98 było poszkodowanych.

Policjanci obserwują wzrost liczby zatrzymań osób prowadzących pod wpływem alkoholu. Łącznie w długi weekend funkcjonariusze mieli do czynienia z 1 853 nietrzeźwymi kierowcami. To o 400 więcej niż w analogicznym okresie roku 2018.

ITD zatrzymało ciężarówkę, a raczej wraka na kołach

Źródło: PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News