Policja odpowiada na rozbite radiowozy BMW. ''Funkcjonariusze doskonalą technikę jazdy''

Policja odpowiada na rozbite radiowozy BMW. ''Funkcjonariusze doskonalą technikę jazdy''

policja bmw radiowoz

Podaj dalej

Komenda Główna Policji pochwaliła się zdjęciami i nagraniami ze szkoleń policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach. W ostatnim czasie na policyjnych kierowców posypała się duża nagonka w związku z tym, że dochodzi do wielu kolizji i wypadków z ich udziałem.

I choć wypadki nie zawsze są spowodowane ich winą, to jednak społeczny odbiór odbija się z reguły zawsze na nich. Powód jednak ku temu jest. Niedawny Raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnił, że w 2015 roku tylko 153 policjantów przeszło szkolenia doskonalące ich technikę jazdy, a rok później 240. Policjanci w ostatnich miesiącach rozbijali co trzeci pojazd, a do szkód dochodziło niemal co godzinę – połowa szkód powstała z winy funkcjonariuszy.

Sytuacja ta ma ulec zmianie, dzięki szkoleniom zarówno na szczeblu centralnym, przez poszczególne jednostki Policji, ale również przez podmioty zewnętrzne. Polska Policja korzysta także ze środków unijnych przeznaczonych na ten cel.

W informacji przygotowanej przez KGP czytamy, że policja dysponuje radiowozami z napędem 4×4 o dużej mocy, które wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Auta te bardzo często biorą udział w pościgach. Jak czytamy – ”W związku ze szczególnym wykorzystaniem m.in. tych pojazdów niejednokrotnie dochodzi do ich udziału w zdarzeniach drogowych. Winnymi zdecydowanej większości zdarzeń są inni użytkownicy dróg.”

Sama wiadomość ma być zarówno informacyjna, jak i ma służyć poprawie wizerunku. Nie podano jednak informacji na jak szeroką skalę jest prowadzona akcja szkoleń i czy dodatkowe kursy przejdą wszyscy funkcjonariusze którzy zasiadają, chociażby za kierownicą BMW serii 330i xDrive.

Policja rozbiła już połowę nowych BMW serii 330i xDrive!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News