Pole position w rękach mistrza

Pole position w rękach mistrza

Podaj dalej

Piotr Parys Junior sięga po kolejne w tym roku pole position w cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. 17-letni lublinianin pokonał drugiego Marcina Jedlińskiego o 0,4 sekundy.

porsche-brno-2016_trening_parys01

Dzisiejsza sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się dokładnie o 8:30, a nad torem w Brnie od rana panuje iście wakacyjna aura. Wszyscy zawodnicy szybko wyjechali na tor, a Piotr Parys szybko ustanowił dwa pomiarowe okrążenia i na 20 minut przed końcem sesji zjechał do alei serwisowej, czekając na rozwój wydarzeń.

Zdecydowanie bardziej pracowicie 35 minut wykorzystał Marcin Jedliński, który okrążył pętlę toru aż 12 razy. To nie wystarczyło do pobicia tegorocznego mistrza – zawodnik Olimp Motorsport stanie na starcie dzisiejszego wyścigu na drugim polu.

Do walki włączył się również Marcin Jaros, który do pole position ostatecznie stracił 0,642 sekundy. Z bardzo dobrej strony pokazał się też debiutujący w pucharze Porsche Igor Waliłko. Zawodnik był najszybszym z gości, tracąc do Parysa 1,093 s.

W trzeciej linii ustawią się Stefan Oschman i Mariusz Urbański, wyprzedzając Piotra Wójcika i Dominika Kotarbę-Majkutewicza. Czołową dziesiątkę zamknęli Dietmar Pucher i Robert Kępka, najszybszy w klasie S.

Na drugim miejscu w tej kategorii sklasyfikowany został Wiesław Lukas, wyprzedzając Stanisława Jedlińskiego i Juliusza Sytego.

Start dzisiejszego wyścigu w Brnie zaplanowany jest na godzinę 14:10.

zrzut-ekranu-2016-09-10-o-09-42-38

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News