Połączenie sztuki, inżynierii i klocków

Połączenie sztuki, inżynierii i klocków

Połączenie sztuki, inżynierii i klocków

Podaj dalej

LEGO TECHNIC i Bugatti Automobiles S.A.S przedstawiają nowy model – LEGO TECHNIC Bugatti Chiron. Samochód jest dokładnym odwzorowaniem oryginalnego, luksusowego auta Bugatti Chiron w skali 1:8.

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron to zestaw doskonały, który łączy radość zabawy z najwyższej klasy inżynierią i niepowtarzalnym designem. Uosabia magię, moc i elegancję prawdziwego samochodu, wyprodukowanego przez koncern Volkswagen AG zaledwie 2 lata temu.

Teraz Chiron zbudowany z klocków LEGO Technic oferuje pasjonatom motoryzacji w każdym wieku unikalne i autentyczne doświadczenie zabawy klockami LEGO i autami. Jest błękitny jak francuska wyścigówka, ma silnik W16 z ruchomymi tłokami, skrzynię biegów i wiele innych niezwykłych elementów…

Niepowtarzalny wygląd

LEGO Technic Bugatti Chiron, zbudowany z 3 599 elementów LEGO, jest dokładną repliką prawdziwego auta w skali 1:8. Mierzy ponad 5 cali (14 cm) wysokości, 22 cale (56 cm) długoœci i 9 cali (25 cm) szerokości. Zachwyca niebieską karoserią w narodowym kolorze wyścigowym Francji, charakterystycznie opływową linią nadwozia, zespolonymi tylnymi lampami i maskownicą w kształcie podkowy z logo.

Silnik i skrzynia biegów

Model silnika W16 Bugatti Chirona to najbardziej zaawansowany jak do tej pory silnik LEGO Technic. Posiada 16 w pełni ruchomych cylindrów poruszanych dwoma wałami korbowymi. Skrzynia biegów jest równie skomplikowana – ma osiem działających biegów.

Felgi i opony

Dwa nowe odlewane elementy powstały specjalnie po to, by oddać kształt kół Bugatti Chirona. Pierwszy z nich to opony nachodzące na felgi, dzięki którym osiągnięto efekt niskiego profilu, a drugi to dysk łączący felgi z podwoziem. Napęd na cztery koła to kolejna ważna funkcja, zapewniająca modelowi niezwykle wydajne kierowanie.

Fotele i wnętrze

Po otworzeniu drzwi można zobaczyć detale świadczące o luksusie i mistrzowskiej konstrukcji prawdziwego Bugatti Chirona. Deska rozdzielcza, prędkościomierz, spłaszczona u dołu kierownica z emblematem Bugatti czy zaokrąglone fotele zbudowane z paneli, belek i płytek to tylko niektóre z perełek realistycznie oddanych z klocków LEGO Technic.

Każdy model LEGO Technic Bugatti Chiron posiada indywidualny numer seryjny, przechowywany pod maską w celu odblokowania unikalnych treści na stronie www.LEGO.com/technic. W zestawie znajduje się również klawisz prędkości, który umożliwia przełączanie aktywnego tylnego skrzydła na najwyższą prędkość. Pod maską ukryto ponadto stylową torbę podróżną Bugatti. Pozostając wiernym dziedzictwu Bugatti, oprócz klasycznej, dwukolorowej niebieskiej kolorystyki, typowej dla marki, w zestawie znajdują się również charakterystyczne naklejki, które dodają modelowi autentyczności.

Zestaw jest dostarczany w ekskluzywnym pudełku i zawiera broszurę kolekcjonerską z kompleksową instrukcją budowania.

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron jest dostępny na rynku od 1 czerwca. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 16 lat i kosztuje 1700 PLN.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News