Polacy dzwonią coraz więcej

Polacy dzwonią coraz więcej

Polacy dzwonią coraz więcej

Podaj dalej

Niestety nie chodzi tutaj o ilość wykonywanych telefonów, a o liczbę spowodowanych szkód i co się z tym wiąże – ilość wypłaconych odszkodowań. Poprzedni rok nie był najlepszy.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wstępnie podsumował rok 2017. Łącznie z OC oraz AC wypłacono 10,2 miliarda złotych odszkodowań, czyli o ponad 6% więcej niż w roku poprzednim. Osoby poszkodowane w wypadkach oraz ich bliscy otrzymali rok temu prawie 6 miliardów złotych z OC, a reszta odszkodowań, czyli 4,2 mld zł została wypłacona z AC. Łącznie do firm ubezpieczeniowych zostało zgłoszonych prawie 1,7 miliona szkód z OC i AC.

Najwięcej wypadków, z których zgłaszano szkody z OC, miało miejsce w październiku. Najczęstszym dniem, w którym powodujemy wypadki jest piątek. Jest to prawie 1/5 szkód! Statystka ta potwierdza, że kończąc tydzień pracy powinniśmy być szczególnie ostrożni i skupieni wracając do domu. Co ciekawe najwięcej szkód zgłaszanych z autocasco, miało miejsce w poniedziałki. Czyżbyśmy najczęściej sami sobie wyrządzali krzywdę będąc wypoczęci świeżo po weekendzie? Na to wygląda. Oczywiście AC to nie tylko szkody, które sami sobie wyrządzimy ale jednak jest to spora większość.

Dane zgromadzone w bazie UFG pokazują też, że w 2017 roku przybyło ponad 840 tysięcy pojazdów z polisami OC. Oznacza to, że po polskich drogach mogło poruszać się pod koniec minionego roku – 23,8 milionów pojazdów z ubezpieczeniem OC, czyli o 4% więcej niż rok wcześniej.

Tagi: wypadki, UFG, statystyki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News