Podsumowanie Rajdu Szwecji WRC

Podsumowanie Rajdu Szwecji WRC

wrc.net.pl

Podaj dalej

70. Rajd Szwecji WRC został rozegrany w Szwecji w dniach 9-12 lutego 2023 roku. Warto zaznaczyć, że była to druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata w sezonie 2023. W klasie Rally 2 w WRC2 wystartował Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z firmą Betfan

Pierwszy dzień Rajdu

Pierwszego dnia został rozegrany tylko jeden odcinek specjalny. Zwycięzcą okazał się Kalle Rovanperä, który tym samym objął prowadzenie w rajdzie. Godny uwagi jest fakt, że Fin w inauguracyjnym wyścigu sezonu (Monaco) zajął drugie miejsce.

Drugi Dzień Rajdu

Drugiego dnia zostało rozegranych siedem odcinków specjalnych. Trzy razy najlepszy okazał się Craig Breen. Irlandczyk dzięki temu objął prowadzenie w Rajdzie, które stracił dopiero po 13 odcinku specjalnym. W trzecim i ósmym odcinku najszybszy był Kalle Rovanperä. Czwarty etap wygrał Japończyk Takamoto Katsuta, a siódmy Ott Tänak. Warto wiedzieć, że Estończyk prowadził po czterech odcinkach specjalnych.

Trzeci dzień Rajdu

Trzeciego dnia również rozegrano siedem odcinków specjalnych. Belg Thierry Neuville wygrał na 9, 13, 14 i 15 OS-ie. Na dziesiątym odcinku najlepszy okazał się Irlandczyk Craig Breen. Z kolei na jedenastym i dwunastym OS-ie wygrał Kalle Rovanperä.

Pamiętaj, że wyniki wyścigów można obstawiać w ramach zakłady bukmacherskie. Wiąże się to jednak z ryzykiem utraty pieniędzy.

Czwarty dzień Rajdu

Czwartego dnia odbyły się tylko trzy odcinki specjalne. Szesnasty etap wygrał Kalle Rovanperä, siedemnasty – Thierry Neuville, a osiemnasty – Esapekka Lappi. Ott Tänak objął prowadzenie po czternastym odcinku i nie oddał go już do końca. Należy zaznaczyć, że Estończyk wygrał tylko jeden OS w całym wyścigu. Kalle Rovanperä uzyskał najlepszy czas w sześciu OS-ach, Thierry Neuville w pięciu, a Craig Breen w czterech. Natomiast Takamoto Katsuta, Esapekka Lappi i wspomniany wcześniej Ott Tänak wygrali po jednym etapie.

Wyniki końcowe Rajdu Szwecji

Ott Tänak wygrali Rajd Szwecji, drugi Craig Breen stracił do zwycięzcy 18.7 sekund. Podium uzupełnił Belg Thierry Neuville. Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce uplasowali się: Kalle Rovanperä, Elfyn Evans, Pierre-Louis Loubet, Esapekka Lappi, Oliver Solberg, Ole Christian Veiby, Sami Pajari.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata po dwóch rundach

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata objął Ott Tänak, który zajął piąte miejsce w Rajdzie Monaco i pierwsze w Rajdzie Szwecji. Na drugiej pozycji ze stratą zaledwie trzech oczek do Estończyka plasuje się Fin Kalle Rovanperä, który w dwóch Rajdach zajął drugie i czwarte miejsce. Na trzeciej lokacie w klasyfikacji generalnej znajduje się Belg Thierry Neuville, który dwa razy kończył Rajd na trzeciej pozycji.

Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata WRC w sezonie 2023 zajmują: Elfyn Evans, Sébastien Ogier, Craig Breen, Esapekka Lappi, Takamoto Katsuta, Pierre-Louis Loubet, Dani Sordo, Oliver Solberg, Yohan Rossel, Ole Christian Veiby, Nikolay Gryazin oraz Sami Pajari. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do końca sezonu zostało jeszcze jedenaście wyścigów. W klasyfikacji zespołowej prowadzi Toyota Gazoo Racing WRT. Drugie miejsce zajmuje Hyundai Shell Mobis WRT, a trzecie – M-Sport Ford WRT.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News