Podium w Rajdzie Barbórka!

Podium w Rajdzie Barbórka!

Podaj dalej

Filip Nivette i Kamil Heller w bardzo dobrym stylu zakończyli sezon stając na najniższym stopniu podium Rajdu Barbórka. Załoga Skody Fabii R5 zmierzyła się z najlepszymi polskimi zawodnikami pokazując swoją świetną formę. Filip i Kamil okazali się nieznacznie wolniejsi jedynie od urzędujących mistrzów Europy.


5

Ostatnie zmagania w tym sezonie rozpoczęły się punktualnie o godz. 8:00, kiedy ruszyła rywalizacja na odcinku Tor Służewiec. Filip Nivette zaczął od trzeciego czasu na tej próbie, który udało mu się powtórzyć na dwóch następnych oesach, co sprawiło, że po pierwszej pętli Skoda Fabia warszawskiego kierowcy pewnie zajmowała trzecie miejsce. Podczas kolejnej wizyty na Służewcu Filip popisał się nawet drugim czasem przeskakując na pozycję wicelidera rajdu. W trakcie kolejnych dwóch oesów trwała zacięta walka załogi NFM z nowo koronowanymi mistrzami ERC2, Wojtkiem Chuchałą i Danielem Dymurskim, z której Filipowi Nivettowi udało się wyjść na trzecim miejscu w Rajdzie Barbórka.

Podium w tej legendarnej już imprezie oczywiście zaowocowało startem w Kryterium Asów na ulicy Karowej. Rywalizacja na najbardziej rozpoznawalnym odcinku specjalnym w Polsce ruszyła o godz. 18:30. Filip Nivette mimo trudnych warunków jechał szybko i widowiskowo, co ostatecznie pozwoliło mu na wykręcenie czwartego czasu!

7

Filip Nivette: – Jesteśmy na trzecim miejscu w Rajdzie Barbórka! Walka z mistrzami Europy była bardzo zacięta i jestem zadowolony, że udało mi się ponownie pokonać zawodników, z którymi mierzyliśmy się na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Niewiele zabrakło do przeskoczenia Wojtka Chuchały, jednak ostatecznie na wyniku zaważyła nasza mała kara. Na Karowej było bardzo ślisko i niestety naszej jazdy wystarczyło tylko na czwarte miejsce, jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego zakończenia sezonu! Do zobaczenia za rok!

8

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News