Początek dla Habaja

Początek dla Habaja

Podaj dalej

Podczas pierwszego oesu 61. Rajdu Wisły nie było śladu po brzydkich warunkach atmosferycznych, jakich zarówno kierowcy, jak i kibice doświadczyli podczas dzisiejszego porannego odcinka testowego. Po pierwszej dzisiejszej pętli na prowadzeniu znajduje się Łukasz Habaj, jednak jego przewaga wynosi zaledwie 0,1 sekundy nad Bouffierem.

1

Pierwsze promienie słońca, które pojawiły się już podczas uroczystej ceremonii startu chyba dla wszystkich były oznakami pewnej nadziei. I tak OS 1 Koniaków wystartował o godzinie 15:38, a o opadach deszczu nie było już mowy. W tych zmiennych warunkach najlepiej poradził sobie aktualny lider RSMP – Bryan Bouffier, który za kierownicą swojego Forda Fiesty Proto wykręcił czas o 0,4 sekundy lepszy od drugiego Łukasza Habaja. Czołową trójkę zamknął Grzegorz Grzyb, wyprzedzając o 5 sekund Maćka Oleksowicza i Tomasza Kuchara, którzy odnotowali dokładnie taki sam czas 4:32.0.

W klasie 4 od samego początku bardzo dobrze jechali Aleks Zawada, Dariusz Poloński i Jacek Jurecki, którzy po pierwszym przejeździe próby Koniaków zajmowali czołowe miejsca. Tuż za nimi z sekundową stratą uplasował się Łukasz Pieniążek. W klasie 3 nadal króluje Janek Chmielewski, który zdecydowanie wyprzedza Grzegorza Musza i Łukasza Byśkiniewicza. Bardzo dobrze radzi sobie również duet braci Szejów, którzy w grupie Open N zajmują po 1. oesie drugie miejsce.

Na drugim odcinku Łukasz Habaj postanowił, że nie będzie Francuzowi dłużny i teraz to zawodnik eSKY.pl uzyskał najlepszy rezultat, wyprzedzając Bouffiera o 0,5 sekundy i zapewniając sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszej dzisiejszej pętli. Czołową trójkę zamknął Grzegorz Grzyb, a czwarty Tomasz Kuchar stracił aż 20 sekund do najszybszego Habaja. 5 sekund za nim uplasował się Maciek Oleksowicz, który wyprzedził Brzezińskiego, Kasperczyka i Szeję.

fot. wyniki.pzm.pl
fot. wyniki.pzm.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News