Po marihuanie, amfetaminie i alkoholu dał radę jechać skuterem. Zatrzymali go policjanci z grupy Speed

Po marihuanie, amfetaminie i alkoholu dał radę jechać skuterem. Zatrzymali go policjanci z grupy Speed

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podaj dalej

W poniedziałek (22 lipca) policjanci zatrzymali 17-latka, który kierował motorowerem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Funkcjonariusze należeli do grupy, o której ostatnio bardzo głośno, czyli „Speed”.

Speed to zespół doświadczonych policjantów ruchu drogowego, którego głównym celem jest przeciwdziałanie wyjątkowo niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Takie grupy powstały w całej Polsce.

Jako jedni z pierwszych, na lubuskie drogi wyjechali policjanci z Sulęcina. W poniedziałek (22 lipca) wspierali oni kolegów ze Słubic, patrolując drogę W–31. W miejscowości Górzyca funkcjonariusze zatrzymali 17-latka, który kierował motorowerem bez uprawnień i był nietrzeźwy.

Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził pojazd mechaniczny znajdując się pod wpływem amfetaminy i marihuany. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli także zawiniątka z białym proszkiem. Kierowca nie miał włączonych świateł mijania i przewoził pasażera bez kasku. 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do słubickiej komendy, gdzie wykonane zostały z nim dalsze czynności.

Jechał 224 km/h na drodze publicznej. Policyjne BMW nie miało problemów go dogonić [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News