Po 11 latach oczekiwania tytuł Samochodu Roku 2019 RJC znów trafia do Mitsubishi

Po 11 latach oczekiwania tytuł Samochodu Roku 2019 RJC znów trafia do Mitsubishi

Podaj dalej

Firma Mitsubishi Motors ogłosiła, że SUV Eclipse Cross otrzymał tytuł RJC Car of the Year 2019, przyznany przez stowarzyszenie japońskich dziennikarzy motoryzacyjnych „Researchers Journalists Conference of Japan” (RJC). Zwycięzcę ogłoszono podczas finałowej konferencji, po głosowaniu, które odbyło się 13 listopada.

Zwycięzca 28. edycji konkursu został wybrany przez członków RJC spośród modeli japońskich, wprowadzonych na rynek krajowy w okresie od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2018 r. Komitet jurorów wybrał 1 listopada 6 finalistów. W dniu 13 listopada odbyło się głosowanie finałowe, wyłaniające zwycięzcę – «RJC Car of the Year 2019», którym zostało Mitsubishi Eclipse Cross.

Komitet jurorów RJC: Mitsubishi Eclipse Cross to nie tylko stylowe połączenie wyrazistego coupé i kompaktowego SUV-a, ale także doskonałe osiągi i dopracowana dynamika, dzięki wyjątkowemu napędowi na cztery koła opracowanemu przez Mitsubishi (S-AWC). Znakomite osiągi auto zawdzięcza połączeniu nowo opracowanego turbodoładowanego silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1,5 litra z przekładnią CVT, z możliwością manualnego wyboru ośmiu przełożeń.

Co ciekawie, ostatni raz model marki Mitsubishi otrzymał nagrodę „RJC Car of the Year” w 2007 roku. Producent musiał czekać na powtórzenie tego sukcesu aż 11 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News