Walka o zwycięstwa i podia. To może być ten rok dla naszych! [WIDEO]

Walka o zwycięstwa i podia. To może być ten rok dla naszych! [WIDEO]

AUTO – DAKAR 2022 – STAGE 2

Podaj dalej

Pierwsze trzy etapy Rajdu Dakar już za nami i z pewnością możemy być zadowoleni z postawy polskich zawodników. Przed nami jednak jeszcze dziewięć prób, na których biało-czerwoni mogą pokazać swój pełen potencjał.

Samochody w dziesiątce

Martin Prokop i Kuba Przygoński jak na razie sklasyfikowani są w pierwszej dziesiątce imprezy, ale z pewnością mogą powalczyć o podium. O ile liderujący Nasser Al-Attiyah prezentuje wręcz arcymistrzowską formę, o tyle reszta stawki jest niezwykle wyrównana. Wystarczy wspomnieć, że Katarczyk ma blisko 38 minut zapasu nad drugim Sebastienem Loebem. Ten z kolei ma taką przewagę nad… dziewiątym Kubą Przygońskim. Polak do czołowej trójki traci 24 minuty. Martin Prokop rozmija się z podium o dziewięć minut i jest siódmy.

W stawce ciężarówek możemy podziwiać potęgę KAMAZ-a, któremu próbuje zagrozić jeden z Polaków: Darek Rodewald. Nasz rodak jest mechanikiem Janusa van Kasterena i znajduje się na szóstej pozycji. Bartłomiej Boba pilotujący Tomasa Vratnego, po problemach na pierwszym etapie, sklasyfikowany jest na 38 pozycji ze stratą ponad 30 godzin.

Polska duma i rozwaga

Niezwykle dumni, zwłaszcza po trzecim etapie możemy być z załóg klasy SSV. Na trzecim etapie zdominowali rywali i utworzyli biało-czerwone podium. W klasyfikacji generalnej najwyżej znajdują się Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którym do liderów brakuje blisko 16 minut. Aron Domżała i Maciej Marton są na szóstej, a Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec na siódmej pozycji.

Podobnie jak przed rokiem swój plan realizują Kamil Wiśniewski i Maciej Giemza. Quadowiec znajduje się na piątej pozycji. Motocyklista ORLEN Team sklasyfikowany jest w czwartej dziesiątce, podobnie jak Konrad Dąbrowski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News