Rajd Dakar rusza już jutro! Czas na prolog i nasze vlogi [WIDEO]

Rajd Dakar rusza już jutro! Czas na prolog i nasze vlogi [WIDEO]

Kuba Przygoński Mini Dakar 2022 ORLEN Team Platinum

Podaj dalej

Blisko cały rok fani najtrudniejszego rajdu świata czekali na ten moment. Już jutro rozpocznie się kolejna edycja Rajdu Dakar, która może być niezwykle udana dla polskich zawodników.

Najkrótszy na start

Na start imprezy organizatorzy zaplanowali prolog. Krótka próba wliczana do klasyfikacji generalnej rajdu z pozoru może wyglądać na łatwą, ale nie można jej lekceważyć. Wyniki ustalą kolejność startu do właściwej batalii. Nowością będzie wybór przez czołową piętnastkę pozycji startowej do kolejnego etapu.

19-kilometrową próbę zaplanowano na drodze z Dżuddy do Hail. Trasa ma przebiegać po polnych drogach oraz niewielkich wydmach. Cały etap będzie mierzył aż 614 kilometrów.

Uderzenie w połowie długiej dojazdówki. Ta 19-kilometrowa przejażdżka na polnych drogach i małych wydmach da uczestnikom szansę przetestowania swoich pojazdów. Co ważniejsze, oddzieli również ziarna od plew, by ustalić kolejność startu do następnego etapu. Wyniki przyczynią się również do osobliwej ceremonii podczas odprawy. Piętnastu najlepszych zawodników w każdej kategorii w odwrotnej kolejności do rezultatów wybierze swoją pozycję startową do odcinka 1B. Spodziewaj się blefowania! – czytamy w opisie organizatorów.

Miasto startu i mety

Dżudda jest głównym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i kulturalnym kraju. W mieście znajdują się ważne porty handlowe oraz pasażerskie. Jest to główny punkt tranzytowy pielgrzymek do Mekki. W Dżuddzie mieszka ponad 3,4 miliona ludzi.

Hail to miasto w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej. Jest stolicą prowincji i największym miastem regionu. W 2018 roku w mieście mieszkało ponad 600 tysięcy osób. Miasto koncentruje się głównie na rolnictwie. Przoduje w produkcji zbóż, daktyli i owoców. Duży procent pszenicy produkowanej w całej Arabii Saudyjskiej pochodzi z Hail. To również ojczyzna rodziny Rashidów, historycznych rywali saudyjskiej rodziny królewskiej.

Zapraszamy na nasze podsumowania

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się 44. Rajd Dakar. Zapraszamy Was na pierwszy odcinek naszego vloga, w którym będziemy opowiadać Wam o rywalizacji na trasach tego niezwykłego maratonu. Co będzie się działo podczas Rajdu Dakar 2022? Zapraszamy na naszą zapowiedź, którą przygotował Karol Ferenc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News