Polak uniknął tragedii! Niemal przejechał rywala [WIDEO]

Polak uniknął tragedii! Niemal przejechał rywala [WIDEO]

AUTO – DAKAR 2022 – STAGE 4

Podaj dalej

Czwarty etap Rajdu Dakar okazał się pechowy dla jednej z biało-czerwonych załóg, która jednocześnie może mówić o ogromnym szczęściu. Gdyby nie refleks kierowcy i poświęcenie sprzętu, środa zapisałaby się czarnymi zgłoskami na kartach historii Rajdu Dakar.

Przebudzenie Przygońskiego

Najdłuższy odcinek specjalny okazał się bardzo dobry dla Kuby Przygońskiego, który broni barw Platinum ORLEN Oil. Polak wywalczył ósme miejsce, ale strata zaledwie pięciu minut do najlepszego pozwoliła mu wskoczyć na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Słabszy z dwójki Platinum ORLEN Oil był Martin Prokop. Czech stracił do najlepszego 18 minut i 40 sekund i w klasyfikacji generalnej spadł na ósme miejsce.

Z problemami musiał radzić sobie korzystający z quada Kamil Wiśniewski. Polak stracił blisko półtorej godziny. W maszynie zawodnika ORLEN Team doszło do awarii elektroniki i maszyna traciła moc. Dodatkowo przytrafiły się dwie przebite opony. Wśród motocyklistów lepszy tym razem był Konrad Dąbrowski, który był trzydziesty. Maciej Giemza został sklasyfikowany na 39 pozycji.

Cudem uniknęli tragedii

Do niezwykle groźnej sytuacji doszło w stawce SSV, w której dominują Polacy. Aron Domżała i Maciej Marton poświęcili dobry wynik w rajdzie i swojego Can-Ama, by ratować jedną z załóg przed przejechaniem!

Tuż za wydmą zakopał się samochód, a jego załoga, zupełnie niewidoczna dla innych nadjeżdżających pojazdów próbowała go odkopać. W takich sytuacjach należy przede wszystkim ostrzec innych uczestników, by nie doszło do nieszczęścia. A w tym przypadku było o włos. W zasadzie wpadliśmy na kopiących, a próbując ratować ich i siebie, rozbiliśmy pół przodu naszego samochodu – relacjonował Aron Domżała.

Po nałożeniu kar za przekroczenie prędkości próba padła łupem Michała Goczała i Szymona Gospodarczyka. Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec znaleźli się na czwartej pozycji.

Miejsca Polaków i polskich zespołów po czwartym etapie Dakar Rally

MOTOCYKLE
33. Maciej Giemza +1:47:09
36. Konrad Dąbrowski +2:03:12

QUADY
7. Kamil Wiśniewski +1:29:00

SAMOCHODY
6. Kuba Przygoński/Timo Gottschalk +1:11:57
8. Martin Prokop/Wiktor Chytka +1:20:26

SSV
3. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk +10:33
6. Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec +1:05:49
33. Aron Domżała/Maciej Marton + 6:21:03

CIĘŻARÓWKI
4. van Kasteren/Snijders/Rodewald +47:54
31. Vratny/Boba/Martinec +31:09:57

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News