Dakar 2022 wystartował. Za nami dwa dni niezwykłych emocji [WIDEO]

Dakar 2022 wystartował. Za nami dwa dni niezwykłych emocji [WIDEO]

Kuba Przygoński Mini Dakar 2022 ORLEN Team Platinum

Podaj dalej

Pierwsza dwa dni rywalizacji na Rajdzie Dakar za nami. Zawodnicy przejechali już 1128 kilometrów, w tym 359 kilometrów oesowych. Czas więc na pierwsze video podsumowanie.

Słodko-gorzki start Polaków

W samochodowej stawce Rajdu Dakar polscy kibice mogą mieć powody do zadowolenia. Na podium jak na razie sklasyfikowani są reprezentanci ORLEN Team: Martin Prokop i Viktor Chytka, którzy nie dali nabrać się na nawigacyjne pułapki i pewnie dotarli do mety wczorajszego etapu. Pewne problemy miał Jakub Przygoński pilotowany przez Timmo Gottschalka, ale załoga Mini szybko odnalazła właściwą drogę i jak na razie zajmuje ósme miejsce w stawce.

Nawigacyjne problemy dopadły również Macieja Giemzę. Motocyklista ORLEN Team na razie traci ponad godzinę, co w niezwykle wyrównanej stawce motocyklistów daje mu miejsce w piątej dziesiątce. Pozycję wyżej znajduje się drugi z biało-czerwonych: Konrad Dąbrowski. Kamil Wiśniewski podobnie jak w zeszłym roku na początku imprezy w stawce quadów nie szaleje z tempem i stara się kontrolować sytuację. Pozwoliło to wywalczyć szóste miejsce. Do lidera Polak traci ponad 25 minut.

Polacy rządzą w UTV

Dwa dni z rzędu polscy kibice mogli świętować etapowy triumf naszych zawodników. W klasie SSV pierwszy etap najszybciej przejechał Aron Domżała pilotowany przez Macieja Martona. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk znajdują się na czwartej pozycji. Problemy dopadły triumfatora z prologu: Marka Goczała, którego pilotuje Łukasz Łaskawiec. Załoga uszkodziła zawieszenie i dwa koła w swoim aucie, co przerodziło się w stratę ponad godziny. W klasyfikacji klasy znajdują się na czternastej pozycji.

Problemy miała również ciężarówkowa załoga Bartłomieja Boby. Polak i jego czescy koledzy musieli pogodzić się z blisko 22-godzinną karą i są na przedostatnim miejscu w klasie. Darek Rodewald z holenderskimi kompanami wywalczył ósme miejsce. Do liderów traci ponad 37 minut.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News