ZUS zmienia termin wydawania świadczeń! Polacy jak najszybciej muszą się z tym zapoznać

ZUS zmienia termin wydawania świadczeń! Polacy jak najszybciej muszą się z tym zapoznać

zus-nowe-swiadczenie-3010zl

Podaj dalej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował się na istotną zmianę, która dotknie niezliczoną ilość Polaków. Mowa tu o zmianie terminu wydawania świadczeń. Czy oznacza to, że nasze renty oraz emerytury znacznie się opóźnią? Cóż… zapraszamy was do dzisiejszego artykułu. Po jego przeczytaniu rozwiejemy wszelkie wasze wątpliwości, a także dowiecie się czegoś więcej!

Ważne zmiany od ZUS-u 

lpg gaz autogaz tankowanie ceny paliw oszczędności
fot. freepik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to istotna w naszym kraju instytucja, która zajmuje się realizacją ubezpieczeń społecznych. W głównej mierze ZUS zajmuje się prowadzeniem ewidencji ubezpieczonych osób, wypłacaniem świadczeniem, a także prowadzeniem dokumentacji. W związku z jednym z tych zadań wiążą się ogromne zmiany, na które Polacy muszą się przygotować. Tytuł niestety nie jest żadną zmyłką… ZUS zdecydował się zmienić termin wydawania świadczeń! O co dokładnie chodzi? 

ZUS poinformował emerytów, że ci otrzymają swoje świadczenie w grudniu jeszcze przed świętami. To fantastyczna wiadomość, patrząc na to, że ostatni miesiąc w roku jest przede wszystkim związany ze sporymi wydatkami. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy przychodzi nam płacić naprawdę niebotyczne kwoty za standardowe produkty. Wypłata renty oraz emerytur dotyczy seniorów, którzy otrzymują swoje pieniądze 25. dnia każdego miesiąca. Kiedy dokładnie Polacy otrzymają swoje pieniądze?!

Otóż sprawa jest bardzo prosta. Przekazywanie świadczeń dla emerytów oraz rencistów startuje od dzisiaj. Jeśli czekacie aż listonosz przyniesie wam w formie fizycznej pieniądze to możecie zacząć oczekiwać go 20 grudnia. Inna sprawa ma się z osobami, które co miesiąc otrzymują przelewy. One na swoich kontach finanse otrzymają “dopiero” 22 grudnia. 

Renciści oraz emeryci, których termin wypłaty przypada akurat na pierwszy dzień 2023 roku nie muszą się niczym martwić. Pieniądze otrzymają jeszcze przed końcem 2022 roku, a pierwsze z wypłat dotrą do swoich właścicieli już 28 grudnia.

Jak ułatwić sobie życie?

kobieta plan oszustwo kradzież pieniądze samochód
fot. pixabay

Biorąc pod uwagę stopień cyfryzacji naszego aktualnego życia, nikogo nie dziwi fakt, że coraz większa część świadczeniobiorców decyduje się na odbieranie środków poprzez przelewy bankowe. Nawet sam ZUS zachęca do korzystania z tej metody. Wciąż spora część osób otrzymująca świadczenia nie posiada konta bankowego. Dodatkowo rzecznik ZUS-u, czyli Paweł Żebrowski, zachęca seniorów do przerzucenia się na konta bankowe. Próbuje przekonać emerytów przedstawiając im zalety posiadania takiego konta. W tym wypadku trzeba przyznać mu rację, w końcu nie musimy ze strachem w oczach wyczekiwać listonosza. Zwłaszcza, że nie zawsze jesteśmy w domach. W takich momentach konto bankowe wydaje się najlepszą możliwą opcją. A wy co o tym myślicie? Dajcie nam znać w komentarzu! 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News