ZUS wpłaci na wasze konta 550 zł! Dodatek trafi do ogromnej liczby Polaków!

ZUS wpłaci na wasze konta 550 zł! Dodatek trafi do ogromnej liczby Polaków!

doplata pieniadze ZUS

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule poruszymy temat świadczenia, o którym być może wielu z was nawet nie słyszało. Z pewnością możemy potwierdzić, że jest on wart naszej każdej uwagi, gdyż po jego przyznaniu otrzymamy na swoje konto 550 zł! Biorąc pod uwagę aktualnie panującą inflację i fakt, że wielu Polakom brakuje pieniędzy to naprawdę atrakcyjne wsparcie. Po przeczytaniu tego tekstu dowiecie się jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać świadczenie. Zainteresowani?

ZUS wpłaci na wasze konto 550 zł! 

zasilek pieniadze zus
fot. freepik

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o atrakcyjnym świadczeniu, które przysługuje sporej liczbie Polaków. W celu otrzymania dodatku w wysokości 550 zł wystarczy jedynie wypełnić jeden wniosek. Po złożeniu formalności pieniądze trafią do was w najbliższym czasie. Już zaraz dowiecie się, o co tak naprawdę chodzi i z czym dokładnie mamy do czynienia. Gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

Mowa tu oczywiście o dodatku dla sierot, które jest już z nami od bardzo dawna, bo od 1998 roku. Świadczenie to jest wypłacane sierotom oraz osobom, którym zmarła jedynie matka, a ojciec wnioskodawcy musi być dla niego nieznany. Dodatkowo trzeba też wspomnieć, że dodatek jest przyznawany, gdy wnioskodawca posiada uprawnienia do pobierania renty rodzinnej. Może być on również wypłacany wraz z emeryturą.

Co ciekawe, dofinansowanie podlega corocznej waloryzacji więc możecie być pewni, że nie zostaniecie w żaden sposób poszkodowani. Niestety co do kwoty dodatku troszkę was oszukaliśmy, bowiem dokładna kwota świadczenia dla sierot wynosi 553,30 zł i już teraz możecie być pewni, że w 2024 roku stawka ta będzie większa. 

Każde dziecko może skorzystać ze świadczenia?

dodatek pieniądze świadczenie benefit podwyżka internet prąd
Pixabay

Zastanówmy się jednak, co z sytuacja, gdy małżeństwo miało więcej niż jedno dziecko. Wtedy najzwyczajniej każde z nich otrzyma pieniądze od ZUS-u. Jak widać, nie ma znaczenia, czy para miała jedno, troje, czy nawet siedmioro potomstwa, każde z dzieci otrzyma tę samą kwotę. 

Poza samym wnioskiem o dodatek dla sieroty zupełnej, konieczny będzie również dokument potwierdzający datę zgonu obojga rodziców. Co ciekawe, nie mamy żadnego konkretnego terminu, po którym złożenie wniosku nie będzie możliwe. Praktycznie w każdym momencie po śmierci ojca i matki możemy ubiegać się o to świadczenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News