ZUS rozdaje świadczenia! Ogromne pieniądze zasilą konta Polaków

ZUS rozdaje świadczenia! Ogromne pieniądze zasilą konta Polaków

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie

Podaj dalej

Ostatni rok nie był łatwy dla Polaków oraz całego świata. Wprowadzono i zaplanowano na ten rok wiele zmian, które mają ułatwić nam życie. Jedną z nich są dodatkowe pieniądze, które już niedługo otrzymają obywatele naszego kraju. Ciekawi jesteście kto je otrzyma i o jakich kwotach mowa? Sprawdźcie sami i przekonajcie się ile możecie zyskać!

Ogromne pieniądze dla Polaków! 

nowe dopłaty pieniądze
fot. freepik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to istotna w naszym kraju instytucja, która zajmuje się realizacją ubezpieczeń społecznych. W głównej mierze ZUS zajmuje się prowadzeniem ewidencji ubezpieczonych osób, wypłacaniem świadczeniem, a także prowadzeniem dokumentacji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozdaje pieniądze, które trafią w najbliższym czasie na konta Polaków! Kto otrzyma dofinansowanie?

Dzisiaj skupimy się na emeryturach, które seniorzy dostaną na swoje konta już w marcu bieżącego roku. Warto zaznajomić się z treścią tego artykułu, gdyż zmiany są znaczące! 

Rząd zadeklarował iż w marcu 2023 roku zostaną podwyższone najniższe emerytury, renty dla tych, którzy całkowicie są niezdolni do pracy. Do tego wszystkiego dochodzi również renta socjalna i rodzinna. Co więcej osoby z najniższą rentą w ramach częściowej niezdolności do pracy nie zostaną w tej kwestii pominięte. To ogromna zmiana dla seniorów i jak powiedział sam Mateusz Morawiecki: ,,Zmieniamy Polskę w kierunku nowoczesnego państwa, które troszczy się o najstarszych”.

Atrakcyjne podwyżki dla emerytów

zus-nowe-swiadczenie-3010zl
fot. freepik

Rząd już jakiś czas temu zapowiedział, że w 2023 roku zostaną zmienione zasady waloryzacji emerytur. Wszystko wskazuje na to, że w bieżącym roku nowe świadczenia dla emerytów będą wyższe co najmniej o 250 zł. Na rękę kwota ta wyniesie 227,50 zł. Co ciekawe, zostały również udostępnione informacje o najniższej emeryturze – ta w zeszłym roku wynosiła 1338,44 zł, a teraz zostanie podwyższona do 1588,44 zł! Jak sami więc widzicie świadczenia emerytalne wzrosną aż o 13,8 proc. Podkreślamy jednak, że na podwyżkę mogą liczyć jedynie osoby otrzymujące emeryturę minimalną. 

,,Ten dwuskładnikowy mechanizm waloryzacji jest korzystny szczególnie dla osób, które pobierają najniższe świadczenia, bo mają gwarancję, że otrzymają emeryturę bądź rentę o 250 zł wyższą. To rekordowo wysoka podwyżka. Zapewnienie odpowiednich warunków życia najstarszym Polakom to nasza powinność, z której każdego dnia się wywiązujemy. Dowodem na to jest nie tylko przyjęta przez Sejm historycznie wysoka waloryzacja świadczeń, ale także pozostałe – trwale już wpisane w politykę senioralną – elementy, chociażby wypłata trzynastych i czternastych emerytur. Tylko na te trzy narzędzia w latach 2019-2022 przeznaczyliśmy ponad 116 mld zł’’ – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana przez pomorska.pl.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News