ZUS rozdaje Polakom nowe świadczenie! Kto otrzyma dodatkowe 1500 zł?!

ZUS rozdaje Polakom nowe świadczenie! Kto otrzyma dodatkowe 1500 zł?!

dodatkowe pieniądze na paliwa i rachunki

Podaj dalej

ZUS poszedł Polakom na rękę i zapowiedział nowe atrakcyjne świadczenie. W tym artykule opowiemy ci, co musisz zrobić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Oprócz tego dowiesz się, czy każdy może skorzystać z dodatku. Jeśli jesteś ciekawy, o co chodzi, to zapraszamy do czytania!

Nowe świadczenie od ZUS-u! 

pieniądze dodatek
Pixabay

ZUS postanowił pójść Polakom na rękę i zapowiedział nowe świadczenie, z którego będziemy mogli skorzystać. To bardzo ważne biorąc pod uwagę panującą aktualnie w naszym kraju inflację. Wiele osób narzeka na to, że nie stać ich na podstawowe produkty. W takim razie nowy dodatek od ZUS-u może okazać się zbawienny. W tym artykule wyjaśnimy wam, kto będzie mógł skorzystać z dofinansowania oraz kiedy pieniądze trafią na wasze konta! 

Mowa tu oczywiście o 13. oraz 14. emeryturze, które trafią do konkretnej grupy spełniającej wymagania. Zaraz powiemy wam kto dokładnie uprawniony będzie do otrzymania świadczenia. Kluczowym czynnikiem będzie data 31 marca bieżącego roku. To właśnie do tego czasu będziemy musieli być uprawnieni do, któregoś ze świadczeń. Mowa tu o emeryturze i rencie z tytułu niezdolności do pracy, świadczeniu i zasiłku przedemerytalnym lub rencie szkoleniowej, socjalnej i rodzinnej. Oprócz tego pieniądze otrzymają także ci posiadający nauczycielskie świadczenia kompensacyjne!  

Wartość: ”trzynastki” i “czternastki” obliczana jest na podstawie najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca w konkretnym roku. W 2023 roku ma ona wynieść dokładnie 1588,44 zł brutto, dopowiada to 1445,48 zł netto, które otrzymają emeryci i renciści.

Podobnie jak w przypadku 13. emerytury, “czternastka” ma obowiązywać na tej samej zasadzie. Oznacza to, że świadczenie będzie wynosiło tyle ile minimalna emerytura. Niestety nie wszyscy z nas będą mogli otrzymać jej pełną kwotę. Ta przeznaczona jest jedynie dla seniorów, których wysokość emerytury nie przebija bariery 2900 zł brutto. 

Kiedy możemy spodziewać się przelewu i czy możemy też liczyć na 14 emeryturę?

pieniądze paliwo lpg dodatek
FREEPIK

13. emerytura jest już z nami od 2019 roku i wciąż jest wypłacana. Co więcej, od 2021 roku na konta seniorów i rencistów wpływała również 14. emerytura. Możliwe, że pojawi się też i w tym roku. Prace legislacyjne nad jej wprowadzeniem trwają, za co odpowiedzialne jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Jednak jak na razie żadna decyzja jeszcze nie zapadła w tej sprawie.

Już w kwietniu tego roku rozpocznie się wypłacanie seniorom i rencistom 13. emerytury. Będzie ona przelewana na konta wraz z pozostałymi świadczeniami za kwiecień. Nieco dłużej będą musiały poczekać osoby korzystające ze świadczenia i zasiłku przedemerytalnego. Podobnie jak wcześniej wraz ze świadczeniami wpłynie na ich konta “trzynastka”, lecz z tą różnicą, że w maju 2023 roku. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News