ZUS rozdaje dodatkowe pieniądze! Wystarczy, że spełnisz ten jeden warunek!

ZUS rozdaje dodatkowe pieniądze! Wystarczy, że spełnisz ten jeden warunek!

kierowca kierowco brak oc kara opłata płaca minimalna 2023

Podaj dalej

Mamy dobrą wiadomość dla Polaków. Posiadasz to świadczenie? Istnieje szansa, że zostanie ono podwyższone! Komu przysługuje podwyżka?!

Emerytura podwyższona?!

gotówka pieniądze karta płatnicza płatności

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób pobierających emeryturę. Niektórzy z was dostaną większe stawki. Jak sami zresztą zobaczycie naprawdę potrzeba niewiele, aby je dostać! 

Już na samym początku musimy podkreślić, że dodatkowe pieniądze dotyczą konkretnej grupy osób. Mówimy tu o kobietach, które pomimo otrzymania emerytury od ZUS-u w wieku 60 lat, mogą otrzymać na nowo wyliczone świadczenie po ukończeniu 65 roku życia. Którym paniom przysługuje większa emerytura?! 

Jak informuje FAKT oraz eska.pl podwyżka należy się emerytkom, które należały niegdyś do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Polega to na tym, że panie te pobierają okresową emeryturę kapitałową. Przez pierwsze pięć lat wynosi ona 300 zł w ciągu miesiąca, a po ukończeniu 65 roku życia panie te otrzymują właściwe świadczenia. Warto podkreślić, że nie mówimy tu o kilku wyznaczonych personach. W naszym kraju takie pieniądze należą się około 520 tys. pań! 

Jest pewien haczyk… 

zasilek ludzie pieniadze

Okazuje się, że panie będące w Otwartych Funduszach Emerytalnych muszą złożyć wniosek o ponowne przeliczenie składek. Co ciekawe, dotyczy to tylko pań, które przeszły na emeryturę przed 1 października 2017 roku. Dodatkowo obowiązuje to tylko seniorki urodzone między 1 kwietnia 1957 roku a 30 września 1957 roku.  

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News