ZUS po raz kolejny rozdaje Polakom darmowe pieniądze! Z comiesięcznej dopłaty skorzystają jedynie wnioskodawcy!

ZUS po raz kolejny rozdaje Polakom darmowe pieniądze! Z comiesięcznej dopłaty skorzystają jedynie wnioskodawcy!

dodatek zus dla seniorów

Podaj dalej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje wnioskodawcom darmowe pieniądze. Wystarczy jedynie złożyć odpowiedni dokument, upewnić się, czy należymy do konkretnej grupy, której wsparcie jest wypłacane i w zasadzie to koniec formalności. Po zakończeniu tego etapu na wasze konta bankowe trafią środki, które wykorzystać można na pokrycie opłat. Już za chwilę dowiecie się z myślą, o jakich wydatkach zostało wprowadzone świadczenie. Na sam koniec możemy zdradzić, że jest ono wypłacane każdego miesiąca bez względu na nasz dochód. Zainteresowani?

ZUS rozdaje darmowe pieniądze Polakom!

Pieniądze do wydania na cokolwiek
fot. freepik.com – welcomia

Czy wy także każdego dnia odczuwacie wysokie ceny opłat, które należy pokryć każdego miesiąca? W dzisiejszym artykule przychodzimy do was z bardzo dobrymi wiadomościami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych każdego miesiąca wypłaca dodatek, który wprowadzono z myślą o pokryciu części kosztów związanych właśnie z opłatami. Wniosek to jeden z obowiązków, który musimy spełnić, aby nacieszyć się przelewem. Jesteście ciekawi, co jeszcze powinniśmy zrobić, aby pieniądze znalazły się w naszych rękach? 

Mowa tu oczywiście o ryczałcie energetycznym. Świadczenie regularnie wypłacane przez ZUS skierowane jest dla seniorów, którzy mogą dzięki niemu obniżyć koszta związane z energią elektryczną, cieplną oraz gazową. Warto tu jednak zaznaczyć, iż muszą być one wykorzystywane w celach domowych. Jedną z uprawnionych grup są wdowy pobierające emeryturę lub rentę, które straciły mężów w wyniku przymusowego zatrudnienia. Podobna sytuacja ma się z wdowami oraz wdowcami, których małżonkowie zginęli na wojnie. Do tego grona dochodzą także żołnierze zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnieni w kamieniołomach, kopalniach węgla i batalionach budowlanych.

Zainteresowani ryczałtem energetycznym? O tym lepiej pamiętać! 

  • Jak już mówiliśmy na początku kluczowym elementem jest złożenie wniosku oraz odpowiednich dokumentów. Szablon bez problemu można znaleźć w internecie. 
  • Jeśli o pieniądze ubiega się osoba, która uczestniczyła w wojnie, musi dołączyć do wniosku decyzję szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
  • Podobnie ma się sytuacja w przypadku, gdy to nasz zmarły małżonek był kombatantem.
  • Nie ma żadnego sztywnego terminu, w którym powinniśmy złożyć wniosek. Można tego dokonać w dowolnym czasie. 
  • Podjęciem decyzji o przyznaniu świadczenia zajmuje się organ rentowy właściwy dla miejsca zamieszkania osoby, która złożyła wniosek. 
  • Wnioskodawca pozna ostateczny werdykt w sprawie otrzymania pieniędzy w terminie 30 dni. 

Osoby uprawnione do pobierania dodatku, comiesięcznie będą otrzymywać od ZUS-u 255,17 złotych. Wspomniana kwota podlega corocznej waloryzacji. W ciągu 12 miesięcy obywatele nacieszą się wsparciem o łącznej wartości 3062,04 złotych na pokrycie opłat związanych z energią. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News