ZUS masowo rozsyła 600 zł wszystkim Polakom?! Wystarczy wypełnić tylko jeden wniosek!

ZUS masowo rozsyła 600 zł wszystkim Polakom?! Wystarczy wypełnić tylko jeden wniosek!

kryzys zakupy ceny pieniądze deficyt towaru

Podaj dalej

ZUS rozsyła pieniądze w ramach mało znanego świadczenia! W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o wymaganiach, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Przy okazji dowiecie się ile tak naprawdę można dostać oraz czego będziemy potrzebowali. Jeśli czujecie, że ten temat was dotyczy to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu!

ZUS masowo rozsyła 600 zł wszystkim Polakom?! 

pieniadze doplaty freepik
Freepik

ZUS masowo przyznaje atrakcyjny dodatek finansowy obywatelom w całym kraju. Wystarczy, że wypełnicie jeden wniosek, a pieniądze trafią do was w najbliższym czasie. Gra warta jest świeczki, gdyż na wasze konto trafi prawie 600 zł! Już zaraz dowiecie się, o co dokładnie chodzi oraz jakie wymagania trzeba spełnić. Gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

Na tym etapie musimy podkreślić, że w dzisiejszym artykule skupimy się na świadczeniu dla sierot, które wypłacane jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dla tych, którzy nie wiedzą dofinansowanie to jest wypłacane jako dodatek do świadczeń emerytalno-rentowych. Aby pieniądze mogły trafić na nasze konto należy w pierwszej kolejności udokumentować, że nasi rodzice nie żyją. Sama kwota dodatku jest stała, jednak ku uciesze wielu podlega ona waloryzacji i w 2023 wynosi 553,30 zł. 

Pieniądze trafią na konta każdego dziecka 

Polacy z szansą na dopłaty na paliwa dla domu
Pixabay/ Tomasz Supel

No dobra, ale pewnie wielu z was zastanawia się jak wygląda sytuacja, gdy zmarłe małżeństwo posiadało więcej niż jedno dziecko. Otóż okazuje się, że odpowiedź jest bardzo prosta, gdyż pieniądze należą się wszystkim pociechom niezależnie od tego ile para miała dzieci. W przypadku ich śmierci każde z nich otrzyma ten sam dodatek. Aby było to możliwe będziemy musieli przygotować wniosek o dodatek dla tak zwanej sieroty zupełnej. No i oczywiście dokument, który potwierdza daty zgonu obu rodziców. Co ciekawe, wniosek o wypłatę możemy złożyć w dowolnym momencie. ZUS nigdy nie wyznaczył konkretnego terminu, w którym świadczenie przestanie być przyznawane. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News