Złóż wniosek, a w ciągu miesiąca otrzymasz atrakcyjny dodatek! Przyznane środki wykorzystasz na dowolną zachciankę!

Złóż wniosek, a w ciągu miesiąca otrzymasz odpowiedź o przyznaniu atrakcyjnego świadczenia. Następnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych każdego miesiąca bierze się za wypłacanie pieniędzy na wasze konta bankowe. Już teraz możemy wam zdradzić, że tak jak w wielu tego typu sytuacjach bywa, pieniądze mogą zostać wykorzystane na dowolną zachciankę. Nie istnieje bowiem żaden przepis, który narzucałby obywatelom, na co dofinansowanie miałoby zostać przeznaczone. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy!

zus-nowe-doplaty
Podaj dalej

Atrakcyjny dodatek. Kto go otrzyma? 

Dodatek od 2 października
fot. freepik.com – welcomia

Osoby, które złożą ten konkretny wniosek w dowolnym czasie otrzymają na swoje konta comiesięczne wsparcie. Środki są przyznawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w momencie, gdy obywatel spełnia odpowiednie wymogi, o których dzisiaj także sobie porozmawiamy. Po dokonaniu wszystkich formalności tysiące z was nacieszy się dodatkowymi pieniędzmi na kontach bankowych. 

Wraz z nadejściem 1 marca 2023 roku wysokość dodatku dla sierot zupełnych została podniesiona do 553,30 zł. O środki mogą ubiegać się osoby spełniające określone warunki. ZUS przyznaje bowiem darmowe pieniądze osobom nawet w przypadku, gdy jeden z jej rodziców żyje. Mowa tu o sytuacji, kiedy matka zmarła, a ojciec pozostaje nieznany. Kolejnym, niezbędnym warunkiem do spełnienia jest posiadanie uprawnień do pobierania renty rodzinnej. Po 29 lutego 2024 roku kwota ta zostanie poddana waloryzacji. Warto wspomnieć o tym, iż omawiane świadczenie wypłacane jest chętnym każdego miesiąca. 

Jak sytuacja wygląda w przypadku wielodzietnej rodziny? 

wybory parlamentarne sejm senat na kogo głosować latarnik barometr wyborczy
fot. pixabay

Otóż taka ewentualność została przewidziana. Z tego powodu przyznawane pieniądze nie są rozdzielane między dzieci. Oznacza to, że każda osoba ubiegająca się o taką formę wsparcia otrzyma pełną wartość dodatku. Aby tak się stało należy złożyć odpowiedni wniosek do ZUS-u wraz z dołączonym dokumentem potwierdzającym datę zgonu rodziców. 

Nie istnieje żaden termin, po którym szansa na przyznanie świadczenia przepada. Możemy to zrobić w dowolnym momencie. Nie musimy się więc martwić, że będzie za późno na złożenie wniosku. Do 30 dni po dokonaniu tych formalności Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle do nas wiadomość z odpowiedzią, czy dodatek został nam przyznany. Środki trafiają na nasze konta wraz z rentą rodzinną. Przypominamy, iż ta wypłacana jest do 16 roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki do 25 roku życia

Przeczytaj również