Zasady, których musisz przestrzegać na stacjach benzynowych!

Zasady, których musisz przestrzegać na stacjach benzynowych!

Zasady, których musisz przestrzegać na stacjach benzynowych!

Podaj dalej

Na stacjach benzynowych są pewne granice, których nie powinniśmy przekraczać. W przeciwnym razie zostaniemy ukarani… nawet więzieniem!

Na stacjach benzynowych jest gorzej niż było… 

Na stacjach benzynowych panują pewne zasady, których nigdy nie powinniśmy łamać. W przeciwnym razie policja nie będzie miała wobec nas żadnej litości i zostaniemy aresztowani. 

Niejednokrotnie pisaliśmy wam o złodziejach na stacjach benzynowych, którzy coraz bardziej zaczynają panoszyć się w Polsce. Najczęściej przez wzgląd na wysokie ceny paliw kierowcy pokazują swą frustrację w praktyce. Tym razem jednak przestępca nie przyszedł na stację, aby ukraść paliwo. Ten 33-letni mężczyzna miał wielką ochotę na pieniądze, znajdujące się w kasie. 

Jak opisują moto.pl oraz mazowiecka policja, zatrzymany przestępca został zatrzymany po napadzie na jedną ze stacji benzynowych. 33-latek wpadł do stacji, a następnie zaczął grozić sprzedawczyni, wyciągając z ukrycia przedmiot łudząco przypominający broń. Ekspedientka nie chcąc ryzykować życiem nie stawiała oporu. Pod wpływem strachu oddała wszystkie banknoty znajdujące się w kasie. Co ciekawe, dopiero po czterech dniach udało się znaleźć podejrzanego. Dzień po zatrzymaniu sąd wydał nakaz aresztowania mężczyzny na 3 miesiące. Policjanci byli ciekawi przeszłości złodzieja i postanowili przyjrzeć się jego poprzednim “występkom”.

Jak na razie mundurowym udało się ustalić, że 33-latek ma jeszcze sporo za uszami. Okazało się, że odpowiada on także za włamanie do dwóch automatów monetowych na myjniach samochodowych. Oczywiście złodziejowi udało się ukraść z nich pieniądze. Mężczyzna miał na swoim koncie naprawdę wiele przestępstw podobnej maści. 

Kara będzie sroga! 

prawo wiezienie kierowca
fot. freepik

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że aresztowany 33-latek już wcześniej zajmował się kradzieżą. Co więcej, był już nawet za to karany, przez co w świetle prawa konsekwencje będą jeszcze większe. Jak dobrze wiemy warunki recydywy są bezlitosne i nie zabierają ze sobą jeńców. Na ten przykład w normalnych warunkach mężczyzna mógłby dostać nawet 12 lat więzienia – teraz jednak przez wzgląd na wcześniejszą karalność wyrok ten będzie znacznie gorszy. 

Miejmy nadzieję, że takie sytuacje z każdym miesiącem będą zanikać w naszym kraju. Pamiętajcie więc, żeby nie brać przykładu z aresztowanego 33-latka. W końcu pokazał nam w praktyce co grozi bywalcom stacji za złamanie pewnych reguł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News