Zapominalscy kierowcy zagrożeni! Dostaniecie nawet 1500 zł kary

Zapominalscy kierowcy zagrożeni! Dostaniecie nawet 1500 zł kary

autostrada nowe limity prędkości dla kierowcy TIR-a

Podaj dalej

Zapominalscy kierowcy mogą czuć się zagrożeni?! Wiele wskazuje na to, że tak! Wystarczy, że kierujący nie będą respektować przepisów, a wtedy zostaną surowo ukarani. Policja przeprowadza specjalne akcje, aby uchwycić jeżdżących na gorącym uczynku. W tym artykule opowiemy wam, o co dokładnie chodzi i jaka kara grozi za nieprzestrzeganie prawa. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Zapominalscy kierowcy zagrożeni! Mandat to nawet 1500 zł! 

mandat policja telefon samochód przepisy
Pixabay

W dzisiejszym artykule opowiemy wam co nieco o zapominalskich kierowcach, których zachowanie czasem woła o pomstę do nieba. Mundurowi postanowili zainteresować się kierującymi i wielu z nich otrzymało mandat w wysokości 1500 zł. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że to nie koniec działań mundurowych, a zagrożeni mogą czuć się tak naprawdę wszyscy. W takim razie już za chwilę odpowiemy na pytanie, o co dokładnie chodzi i za co możemy otrzymać tak pokaźny mandat. Zaciekawieni? 

8 lutego funkcjonariusze przeprowadzili działania pod nazwą “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego – Bezpieczna Legnica”. W ramach tej akcji policjanci skupili się na zachowaniach jeżdżących w pobliżu przejść dla pieszych. Jak wiemy pomimo wysokich mandatów za nieustąpienie pierwszeństwa i tak znajdują się tacy, którzy przepisów nie respektują. Jak jednak było tym razem? Czy mundurowi zarejestrowali jakieś przewinienia? 

Funkcjonariusze podczas przeprowadzania czynności wyposażeni byli w wideorejestrator, który niestety zarejestrował wykroczenie. Osoba przechodząca przez przejście dla pieszych znajdowała się już w połowie drogi na drugą stronę jezdni. Choć pojazdy z naprzeciwka zatrzymały się, aby przepuścić pieszą to winowajca całego zdarzenia postanowił przyspieszyć. Jak możecie się domyślić tego typu zachowanie nie umknęło policjantom. Mężczyzna został zatrzymany i w ramach kary otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a oprócz tego na jego konto trafiło 15 punktów karnych. 

Nie powielajmy błędów innych i pamiętajmy o przepisach! 

Apelujemy do was, żebyście przestrzegali obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Dzięki temu unikniecie zbędnych problemów, a przy okazji być może uratujecie komuś życie. Zwłaszcza, jeśli osoba znajduje się już na pasach, a wy zamierzacie w takiej sytuacji przyspieszyć. Tego typu sytuacje aż proszą się o tragedię. Mamy szczerą nadzieję, że nie będziecie powielać błędów kierowcy, o którym opowiedzieliśmy powyżej. Przestrzegajcie przepisów, jedźcie z rozwagą i uważajcie na nierozsądnych kierujących. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News