Zakup węgla wyniesie dodatkowe 2000 zł?! Zadecyduje o tym jeden szczegół…

Zakup węgla wyniesie dodatkowe 2000 zł?! Zadecyduje o tym jeden szczegół…

tani węgiel z tym wnioskiem

Podaj dalej

Zakup węgla wyniesie dodatkowe 2000 zł? Już teraz możemy was uspokoić, gdyż nic nie wskazuje na to, aby węgiel miał podrożeć. Niestety utrata 2000 zł wiąże się z oszustami, którzy wrzucają do internetu fałszywe oferty. Kupujący skuszony atrakcyjną ofertą wpłaca pieniądze na konto oszustów, tracąc fundusze… W tym artykule opowiemy wam jak uniknąć kłopotów i na co warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty!

Węgiel jeszcze droższy?!

węgiel ceny cena ekogroszek miał orzech kostka węgla
fot. pixabay

Zakup węgla wyniesie Polaków dodatkowe 2 000 zł?! Cóż… to nie do końca prawda, jednak możemy zapewnić was, że chwila nieuwagi może faktycznie doprowadzić do utraty takiej kwoty. W tym artykule powiemy wam co trzeba zrobić, aby uniknąć kłopotów. O co dokładnie chodzi?  

Niestety nie wszystkie oferty dotyczące węgla oraz innych środków opału są legalne. Często bywa tak, że osoby, chcące dorobić się na naiwności potencjalnych klientów tworzą fałszywe strony internetowe wraz z ogłoszeniami. To właśnie na nich się dzisiaj skupimy i przedstawimy wam historię kobiety, która na własnej skórze przekonała się o sposobach złodziei… 

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego jakiś czas temu odwiedziła stronę internetową, na której chciała zakupić opał do swojego domu. Tak jak wspominaliśmy powyżej strona nie budziła żadnych wątpliwości. Wszystko wyglądało w porządku, więc kobieta zdecydowała się na zakup węgla, wysyłając przelew. 

Surowiec miał do niej przyjść po kilku dniach, lecz, jak pewnie się domyślacie, tak nie było. Czekając na dostawę znalazła na pewnym portalu negatywne opinie dotyczące firmy, z którą zawarła transakcję. Dla pewności napisała e-mail do sprzedawcy z zapytaniem o złożone przez nią zamówienie, ale nie dostała żadnej wiadomości zwrotnej. Wraz z nowym rokiem wygasła strona internetowa tej firmy. Kobieta straciła ponad 2 000 zł!

Rady, które mogą ci się przydać

Ta sytuacja to niepodważalny do wód na to, że oszuści wciąż chcą nas nabrać na fałszywe transakcje. Jedyne co się zmienia to, oferowane przez nich towary, dlatego bez względu na to, co kupujemy musimy być bardzo ostrożni. Czasem niezwykle trudno jest dostrzec nieprawidłowość, która świadczy o tym, że dany sprzedawca nie jest godny naszego zaufania. O to kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować robiąc zakupy w internecie:

  • zawsze korzystaj ze sprawdzonych stron internetowych przeznaczonych do robienia zakupów,
  • przed dokonaniem transakcji sprawdź opinie o sprzedawcy lub sklepie,
  • nie kupuj produktów o bardzo zaniżonych cenach, ponieważ mogą być kradzione,
  • upewnij się, czy jest podany na stronie adres oraz numer telefonu, z którego możesz skorzystać w razie wątpliwości i sprawdź, jakie są oferowane formy płatności,
  • w przypadku kiedy otrzymujesz ofertę na pocztę e-mail nie korzystaj z linków, tylko wpis samemu adres sklepu w oknie przeglądarki, unikając tym samym fałszywych stron,
  • kupując sprzęt elektroniczny zapytaj sprzedawcę o dokumentację, instrukcję i oryginalne oprogramowanie, w przypadku telefonów również o ładowarkę,
  • po zapłacie za produkt zachowaj korespondencję ze sprzedawcą i dokumenty związane z transakcją, aby w razie konieczności mogły stanowić dowód w sprawie.

W przypadku kiedy zostaniesz oszukany nawet pomimo zachowania ostrożności, zgłoś to na policję. Przyda ci się wtedy dokumentacja dotycząca fałszywej transakcji. Niezbędne do tego będzie zapisanie mailu, numeru telefonu oraz nazwę konta sprawcy. Oprócz tego warto zapisać sobie datę i numer aukcji. Z pewnością są to najważniejsze informacje na podstawie, których mundurowi będą mogli podjąć odpowiednie kroki w celu złapania oszusta! 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News