Za to drewno dostaniesz ogromną karę! Jak uniknąć problemów?!

Za to drewno dostaniesz ogromną karę! Jak uniknąć problemów?!

kontrole domów kontrola dom deklaracja ceeb

Podaj dalej

Za to drewno grożą ci poważne konsekwencje! Polacy są w szoku i panicznie zaglądają do swoich “zapasów”. Podczas wizyty policji może czekać cię przykra niespodzianka, a ty w najgorszym wypadku wylądujesz w więzieniu! Brzmi poważnie, prawda? Zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu…

Za to drewno dostaniesz srogą karę! 

kontrole domów kontrola dom deklaracja ceeb
Pixabay

W Polsce wielu obywateli decyduje się na palenie w piecu drewnem. Czy wiedzieliście jednak, że za konkretny “typ” tego surowca możemy otrzymać srogą karę? W tym tekście wyjaśnimy wam czego najlepiej unikać i co zrobić, aby policja nie wzięła nas na swój celownik. Jak sami się zaraz dowiecie rozwaga będzie w tej kwestii kluczowa… 

Niestety rozsądku zabrakło 29-latkowi, który postanowił wycinać dęby oraz sosny, przez co łącznie udało mu się ściąć około 100 drzew. Szybko wyszła na jaw sprawa kradzieży drewna na szkodę Skarbu Państwa, a zajęli się nią funkcjonariusze w Rudnej. Nie minęło dużo czasu, aż policjanci natrafili na trop podejrzanego mężczyzny. Co więcej, oszacowano, że straty z nielegalną wycinką drzew wyniosły prawie 70 000 zł! To ogromna kwota, biorąc pod uwagę to, że wszystkiego dokonała jedna osoba. 

Na terenie posesji podejrzanego znaleziono spore ilości składowanego drewna. Po dokładnym przyjrzeniu się surowcowi okazało się, że nie ma przy nim żadnych informacji, które mogłyby potwierdzić legalność jego pozyskania. Jak możecie się domyślić mężczyzna nie posiadał także żadnych dokumentów potwierdzających zakup. Gdyby tego było mało, zatrzymany był również w posiadaniu szlabanu z jednej z leśnych dróg, który jakiś czas temu został skradziony! Niestety 29-latek większość zebranego drewna sprzedał jako opał… Sprawa trafiła do sądu, a mężczyzna został oskarżony o kradzież. Za swoje występki grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zanim jednak poznamy jego dalsze losy będziemy musieli trochę poczekać na ostateczną decyzję sądu. 

O tym należy pamiętać! 

węgiel za darmo dopłata dodatek węglowy osłonowy

Na sam koniec podkreślamy, że nikt z nas nie ma prawa do tego, aby korzystać z leżących oraz rosnących w lesie drzew, jeżeli nie należy on prawnie do nas. Każdy element lasu jest uznawany za majątek Skarbu Państwa, a co za tym idzie bez odpowiedniego zezwolenia nie mamy uprawnień, żeby ściąć drzewa. Jeśli jednak zdecydujemy się na tak absurdalny krok, to zostaniemy postawieni przed sądem. Dlaczego? Otóż tego typu działanie jest uznawane za kradzież mienia, a to w naszym kraju jest niedopuszczalne. Oprócz tego musimy przygotować się oczywiście na konsekwencje w postaci pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat! 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News