Za ten alkohol w aucie otrzymasz karę! Wielu nie uniknie grzywny…

Za ten alkohol w aucie otrzymasz karę! Wielu nie uniknie grzywny…

prawo jazdy egzamin jazda pod wpływem alkoholu alkohol

Podaj dalej

Osoby posiadające ten alkohol mogą czuć się zagrożone. W przypadku kontroli można otrzymać grzywnę, a nawet pójść do więzienia. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o jaki trunek chodzi i dlaczego tak naprawdę nie powinniśmy go mieć. Mamy szczerą nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią tego tekstu wielu z was będzie już świadoma istniejącego ryzyka. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Za ten alkohol w aucie otrzymasz karę!

Kto z nas chociaż raz w życiu nie przewoził w swoim samochodzie alkoholu. Czy wiedzieliście, że pewne trunki nigdy nie powinny się w nim znaleźć? Policja podczas kontroli może zwrócić na to szczególną uwagę, a w przypadku wykrycia nieścisłości czeka nas wysoka kara. Co więcej, nie tylko kierowcy muszą na to uważać… Jesteście ciekawi, o co chodzi? 

Niektórzy być może nie zdają sobie z tego do końca sprawy, ale bimber jest w naszym kraju nielegalny i to właśnie na nim skupimy się w dzisiejszym artykule. Produkowanie, czy posiadanie jakichkolwiek ilości tego alkoholu jest surowo karane. Zastanawiacie się dlaczego tak jest? Otóż uważa się, że spożywanie bimbru jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a w dodatku nikt nie jest w stanie kontrolować jakości oraz higieny podczas jego produkcji. Reasumując kierowca czy też zwykły mieszkaniec jakiegoś miasta nie ma prawa posiadać takiego trunku. W przeciwnym wypadku narazi się na konsekwencje prawne. 

Za posiadanie bimbru możemy pójść nawet do więzienia! 

alkohol alkomat limit pojazd kierowca pijany kara mandat grzywna urządzenie przepisy
fot. pixabay

Nielegalna produkcja bimbru może zapewnić nam nawet 3 lata pozbawienia wolności lub wysoka grzywna. Przypominamy, że zarówno spożycie, jak i produkcja bimbru są nielegalne w Polsce. Przemawia za tym fakt, że nie da się w pełni kontrolować jego jakości oraz wpływu na zdrowie, które potrafi być szkodliwe. Alkohol nieznanego pochodzenia, zwłaszcza z nielegalnej produkcji, może spowodować u spożywającego poważne problemy zdrowotne. Mowa tu nie tylko o zatruciu ale też o uszkodzeniu narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

Jeżeli ktokolwiek zaproponuje wam taki trunek, dla własnego dobra zalecamy wam uprzejmie odmówić. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News