Za kilka miesięcy będzie dostępne nowe świadczenie! Na konta Polaków trafi nawet 3000 zł!

Za kilka miesięcy będzie dostępne nowe świadczenie! Na konta Polaków trafi nawet 3000 zł!

Za kilka miesięcy będzie dostępne nowe świadczenie! Na konta Polaków trafi nawet 3000 zł!

Podaj dalej

Polacy już teraz szykują się na nowe świadczenie, które zostanie wprowadzone przez rząd już za kilka miesięcy. Szczęściarze otrzymają w najlepszym wypadku nawet 3000 zł! W dzisiejszym artykule opowiemy wam do kogo dokładnie skierowane jest wsparcie oraz opowiemy o wymogach, jakie trzeba spełnić. Gotowi? W takim razie, bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

Nowe świadczenie już wkrótce?! 

bon turystyczny rząd dodatek pieniądze od kiedy ile wakacje
Pixabay

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o nowym dodatku pieniężnym, który zostanie wprowadzony przez rząd już za kilka miesięcy. Polacy ubiegający się o pieniądze mogą liczyć na ogromne wsparcie, które w najlepszym wypadku wyniesie nawet 3000 zł! Jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi oraz kto będzie mógł ubiegać się o atrakcyjne dofinansowanie, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu. 

Na wstępie należy podkreślić, że mamy tu do czynienia z tak zwanym świadczeniem wspierającym skierowanym dla osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, już teraz wiadomo, że skorzysta z niego około pół miliona Polaków! Dodatkowo umożliwi on podejmowanie aktywności zawodowej przez opiekunów osób niepełnosprawnych, które zostały uprawnione do wspomnianego wsparcia. To fantastyczna wiadomość biorąc pod uwagę, że czasem takie pieniądze mogą być niewystarczające. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę szalejącą inflację, w tym koszta utrzymania oraz ceny leków, które wcale do niskich nie należą. 

Pierwszy raz o świadczeniu usłyszeliśmy na początku kwietnia. Wiemy, że otrzymana kwota dla osoby niepełnosprawnej będzie przyznawana w zależności od poziomu potrzeby wsparcia. Oznacza to, że kwota każdej zgłoszonej osoby może się od siebie różnić. Pieniądze będą przyznawane w zależności od poziomu potrzeby wsparcia. Wysokość dofinansowania będzie się wahać od 50 proc. do 200 proc. renty socjalnej. W związku z tym na konto wnioskodawcy trafi od 794,22 zł do nawet 3176,88 zł brutto! Wiemy także, że dofinansowanie wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku. 

Kto ma największe szanse? 

pieniądze dodatek na inwestycje
Pixabay/Alicja

Na przyznanie świadczenia możemy liczyć, gdy wymagane jest wsparcie technologii wspomagających, czy też jednej lub więcej osób. Dotyczy to również sytuacji kiedy mamy do czynienia z brakiem, albo utratą autonomii fizycznej, psychicznej, sensorycznej lub intelektualnej.

Co więcej, warto tutaj zaznaczyć, że wsparcie dla niepełnosprawnych nie zabrania korzystać z innych świadczeń takich jak np. emerytura lub renta. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News