Za dwa dni ruszy wypłata dodatku finansowego! Seniorzy w całym kraju mogą się o niego ubiegać!

Zostało już niewiele czasu do wypłaty atrakcyjnego dodatku finansowego dla seniorów. Emeryci w całej Polsce już teraz mogą się o niego ubiegać. O przelewie zadecyduje wniosek oraz fakt, czy spełniliście kilka prostych wymagań. Już teraz możemy wam zdradzić, że dofinansowanie trafi do tysięcy Polaków. Co zrobić, żeby dołączyć do tego grona?

gotówka pieniądze płatność płatności karta przelew blik
Podaj dalej

Dodatek finansowy, o którym musisz usłyszeć! 

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt
Pixabay

Seniorzy w całej Polsce mogą ubiegać się o świadczenie, które zacznie być wypłacane 15 sierpnia. Informacje na jego temat zdradzają, że otrzymane środki można przeznaczyć na co tylko chcemy bez konieczności konsultowania tego z kimkolwiek. Po przelewie na konto bankowe pieniądze w pełni należą do was. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o co tak naprawdę chodzi w tym ciekawym dodatku dla emerytów. Jesteście gotowi? 

Wsparcie, o którym mowa, to specjalny dodatek do emerytury. Przysługuje on osobom, które przepracowały odpowiednią ilość lat w Ochotniczej Straży Pożarnej lub jako ratownik górski. 

  • W przypadku kobiet mówimy tu o 20 latach służby. 
  • W przypadku mężczyzn o 25 latach. 

Poza wyżej wspomnianymi wymogami należy także uczestniczyć w akcjach ratowniczych przynajmniej raz w ciągu roku. Co więcej, wnioskodawca musi być w tak zwanym wieku emerytalnym. Jeśli te warunki zostaną spełnione, to możecie być pewni, że wkrótce dotrze do was przelew w wysokości 200 złotych. Wiemy, iż wypłata przyznawana jest każdego miesiąca. 

Chętni powinni wypełnić, a następnie dostarczyć wniosek do komendanta powiatowego lub miejskiego Państwowej Straży Pożarnej, o ile oczywiście należeliśmy do OSP. W przypadku ratowników górskich, powinniśmy zgłosić się do Zakładu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wzór takiego formularza bez problemu można znaleźć w internecie. 

Kiedy pieniądze trafią na konta emerytów? 

dodatek od lipca
fot. freepik

Wypłata dotrze na konta emerytów maksymalnie do 15. dnia każdego miesiąca. Więc jak sami widzicie czasu nie zostało wcale za wiele. Pamiętajcie jednak, że nawet jeśli nie uda wam się dokonać formalności w sierpniu, to zawsze można zrobić to w przyszłym miesiącu. Rozwiewając wszelkie wątpliwości: dodatek do emerytury nie ma żadnego negatywnego wpływu na kwotę przekazywaną wam przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

 

Przeczytaj również