Wyrobienie dokumentu nigdy nie było tak drogie! Polacy są załamani…

Wyrobienie dokumentu nigdy nie było tak drogie! Polacy są załamani…

Wyrobienie dokumentu nigdy nie było tak drogie! Polacy są załamani…

Podaj dalej

W najbliższym czasie masz zamiar wyrobić sobie ten dokument?! Musisz liczyć się z tym, że zapłacisz za niego prawdziwe krocie! W tym artykule dowiecie się, kiedy będziemy świadkami zmian oraz o jakich kwotach mowa. Jeśli jesteście zaciekawieni, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tekstu!

Tak drogo jeszcze nie było! Polacy są załamani… 

dopłaty pompy ciepła pieniądze
Pixabay

Spora grupa Polaków miała duże oczekiwania wobec wyrobienia konkretnego dokumentu na początku tego roku. Niestety wiemy już, że nie będzie to tak proste i tanie jak wcześniej. Polacy nie kryją swojego niezadowolenia i zastanawiają się, jaka czeka ich przyszłość. W tym artykule dowiecie się, o czym dokładnie mowa i ile pieniędzy będziemy musieli przygotować… 

Mowa tu oczywiście o podwyższeniu cen na egzaminy na prawo jazdy. Pisaliśmy wam o tym już kilkukrotnie i uważamy, że o tym temacie trzeba ludziom przypominać. Jeszcze w zeszłym roku mówiono, że rząd zadecydował, aby ceny egzaminów na prawo jazdy ustalane były przez sejmiki województw. Zrodziło to wśród obywateli lęk i niepewność, gdyż tego typu decyzja mogłaby doprowadzić do różnic cen między ośrodkami. Łatwo domyślić się, że kursanci łapczywie szukaliby najtańszych opcji, unikając tym samym wiele województw. To właśnie między innymi dlatego postanowiono zdecydować się na inną opcję, o której zaraz wam opowiemy. 

Ostatecznie jednak całą sprawą zająć mają się marszałkowie województw. Oznacza to, że będziemy świadkami jednolitych cen dla kursantów w całym kraju. Zniweluje to kłopoty, które mogłyby wyniknąć z różnych stawek. Niestety na tym artykułu nie zakończymy i opowiemy wam dodatkowo, kiedy możecie spodziewać się podwyżek cen oraz ile one tak naprawdę wyniosą. Polacy naprawdę mają się czego bać?! 

Ile zapłacą kursanci za egzamin na prawo jazdy?! 

Wszyscy, którzy będą zdawać na prawo jazdy będą musieli przygotować się niestety na większe wydatki. Wiemy jednak jakie wkrótce zostaną wprowadzone ceny dla egzaminów, praktycznego i teoretycznego. W przypadku najbardziej popularnej kategorii B przyjdzie nam zapłacić w sumie 80 zł więcej niż teraz. Egzamin teoretyczny nie będzie już kosztował 30 zł, a 50 zł, wystarczy zdawać dwa razy i już z naszego portfela zniknie cała stówka. Praktyczna część również sporo podrożeje, bo zamiast 140 zł wydamy aż 200 zł. Podsumowując za oba te egzaminy przyjdzie nam zapłacić 250 zł. 

Termin podniesienia cen egzaminów na prawo jazdy

Na nieszczęście kursantów aktualnych i przyszłych kursantów ceny egzaminów wzrosną już całkiem niebawem. Podwyżki mają być wprowadzone między kwietniem, a lipcem. Oznacza, że jak tylko się zaczną tegoroczne wakacje, będziemy musieli zapłacić za przystąpienie do egzaminów znacznie więcej. Na dokładne informacje w tej sprawie musimy zaczekać na przełom lutego i marca, kiedy to sejmiki wojewódzkie podejmą pierwsze decyzje.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News