Wniosek dzieli was od otrzymania pieniędzy! W grę wchodzą naprawdę duże kwoty!

Wniosek dzieli was od otrzymania pieniędzy! W grę wchodzą naprawdę duże kwoty!

Polacy z szansą na dopłaty na paliwa dla domu

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam, w jaki sposób za sprawą jednego wniosku otrzymać atrakcyjne świadczenie. Porozmawiamy sobie o warunkach, jakie należy spełnić oraz w jakich okolicznościach możemy ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Jeśli ten temat was interesuje i ciekawi was, w jaki sposób wniosek należy złożyć to dowiecie się tego właśnie od nas. Gotowi? No to zaczynajmy!

Jeden wniosek dzieli was od otrzymania pieniędzy! 

dodatkowe 1300 zl miesięcznie
fot. freepik

Zapewne wielu z was słyszało o nowych świadczeniach, które w ostatnim czasie pojawiły się w naszym kraju. Jest to forma wsparcia dla obywateli w tych trudnych dla nas czasach. Inflacja daje o sobie znać praktycznie każdemu. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o świadczeniu, które może otrzymać każdy z was. Wystarczy jedynie spełnić prosty warunek oraz złożyć jeden mały wniosek. Jak to w ogóle jest możliwe? 

Wszystko kręci się wokół tak zwanego niezrealizowanego świadczenia, do którego uprawniona była osoba zmarła przed swoją śmiercią. Co ważne, nie pobrała go lub ewentualnie dodatek ten nie został jej wypłacony z jakiegoś powodu. Dajmy na to sytuację, że poinformowaliśmy ZUS o tym, że członek naszej rodziny zmarł. Otrzymując taką informację instytucja nie realizuje świadczenia za miesiąc, w którym bliska nam osoba miała go otrzymać. Istnieje przepis, który pozwala członkom rodziny wypłacić to świadczenie na ich wniosek. 

Jakich dokumentów potrzebujemy do złożenia wniosku? 

W jednej konkretnej sytuacji będziemy musieli przygotować oświadczenie lub inne dowody. W jakim przypadku będzie trzeba to zrobić? Otóż jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie prowadziła wspólne gospodarstwo domowe ze zmarłym lub w jakikolwiek sposób przyczyniał się do jego utrzymania. Oprócz tego, w przypadku małżonka, należy przedstawić odpis aktu małżeństwa. Natomiast jeśli pieniądze chcą otrzymać dzieci to będą one musiał zaprezentować odpis aktu urodzenia. Dodatkowo nie można zapomnieć o wniosku o niezrealizowane świadczenie oraz o odpis aktu zgonu. Warto tutaj zaznaczyć, że po śmierci członka rodziny mamy jedynie 12 miesięcy od jego śmierci na złożenie wniosku. Jeśli tego nie zrobimy dodatek przepadnie. 

No ale dobra, gdzie tak naprawdę możemy ten wniosek złożyć? Tutaj zadanie jest naprawdę proste. Każda placówka ZUS-u umożliwia złożenie takiego dokumentu. Poza tym istnieje również opcja wysłania go pocztą lub za sprawą PUE ZUS. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News