Wielu kierowców nadal ma to w aucie! Kary sięgają nawet do 3000 zł!

Wielu kierowców nadal ma to w aucie! Kary sięgają nawet do 3000 zł!

samochód wiosna zima porządki jak zadbać wymiana podwozie karoseria filtry

Podaj dalej

Wielu kierowców nieświadomie może narażać się policji, a co za tym idzie mogą otrzymać od mundurowych surowy mandat. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, w jak łatwy sposób uniknąć przykrych konsekwencji ze strony funkcjonariuszy. Bowiem “mały” szczegół zadecyduje o tym czy mandat zostanie nam wystawiony. Jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. Jesteście gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Wielu kierowców nadal ma to w aucie! 

mandat jazda bez celu samochód głośność
Freepik

W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o “przedmiocie”, który w dalszym ciągu często znajduje się w samochodach Polaków. Wielu nie wie, że mogą wiązać się z tym niemiłe konsekwencje takie jak spotkanie z policjantem, a co za tym idzie otrzymaniem wysokiego mandatu. Dlatego też niektórzy kierowcy zaczęli zadawać sobie pytania, w jaki sposób w ogóle można tego uniknąć i o jaką część wyposażenia tak naprawdę chodzi. Już za chwilę postaramy wam się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. Możecie być pewni, że po przeczytaniu tego tekstu z pewnością unikniecie problemów z mundurowymi. 

Jak pewnie wielu z was słyszało już prawie od roku naklejka rejestracyjna przestała istnieć i nie ma już potrzeby posiadania jej na przedniej szybie. Te, które być może znajdują się nadal w waszych autach stały się niczym innym jak zwykłymi ozdobami. Tutaj pojawia się więc pytanie czy kierowcy mają bezwzględny obowiązek pozbycia się nalepek w celu uniknięcia kary ze strony policji. Na tym etapie warto podkreślić, że jest to opcjonalna decyzja. Nikt bowiem nie może wymusić na nas takiego działania. W dodatku kary za posiadanie naklejki na przedniej szybie to prawdziwa rzadkość, o czym zresztą opowiemy wam już za chwilę.

W najgorszym wypadku możemy otrzymać mandat w wysokości 3000 zł!

obowiązkowy nowy dokument kierowcy
pixabay

Jest dużo sytuacji, w których kierowca daje policjantom okazję do wykrycia nieścisłości. Czasem może to być nerwowe zachowanie lub tak jak w tym przypadku nieprawidłowe umieszczenie naklejki. Bo to właśnie w przypadku tego drugiego funkcjonariusze mogą (lecz nie muszą) wystawić nam za nią mandat. Wyobraźcie sobie sytuację, w której kierowca zbyt wysoko przykleił naklejkę z numerem rejestracyjnym. Niektórzy mundurowi mogą uznać, że wkracza ona w pole widzenia kierowcy lub ogranicza jego widoczność. Warto tutaj podkreślić, że tyczy się to w gruncie rzeczy każdej naklejki, a nie tylko tej rejestracyjnej. Jeśli policjant faktycznie uzna, że doszło u nas do wykroczenia wtedy wystawi nam mandat i tutaj zaczyna się zabawa, gdyż jego kwota waha się od 20 do nawet 3000 zł! 

A jak sytuacja wygląda u was? W dalszym ciągu jeździcie z naklejką rejestracyjną? A może tuż po wprowadzeniu przepisów z zeszłego roku od razu się ich pozbyliście? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie o tym przepisie i czy być może spotkaliście się już z jakimiś nieprzyjemnościami, które wynikały z posiadania wspomnianej nalepki. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News