Wielka zmiana w sprawie węgla. Co nas teraz czeka?!

Wielka zmiana w sprawie węgla. Co nas teraz czeka?!

tani węgiel z tym wnioskiem

Podaj dalej

Kupujesz węgiel na stronie PGG? W takim razie koniecznie musisz wiedzieć o tej ważnej zmianie, którą wprowadził sklep!

Ważna zmiana dla osób kupujących węgiel! 

Mamy bardzo ważną informację dla osób, którym zdarza się kupować węgiel w sławnym e-sklepie PGG. Jak podaje eska.pl od wczoraj logowanie oraz rejestracja jest możliwa jedynie za pomocą profilu zaufanego. Co to dokładnie oznacza?! Otóż wszyscy użytkownicy od teraz będą rejestrować się i logować za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl – to z jego pomocą możliwe jest potwierdzenie naszej tożsamości. 

Z pewnością ciekawi was, dlaczego sklep zdecydował się na tak istotną zmianę. Wszystkiemu winni są złodzieje, którzy w ostatnich tygodniach zebrali spore żniwa. Oszuści wykorzystywali fałszywe dane, tylko po to, aby zakupić ogromne ilości surowca po niższej cenie. Koniec końców sprzedawali oni nabyty węgiel po znacznie wyższej cenie. 

Co ciekawe, od teraz wszyscy klienci będą mogli na własną rękę modyfikować swoje dane, które są udostępniane za sprawą naszego profilu. Dotyczy to głównie waszego numeru kontaktowego, miejsca zamieszkania oraz rachunku bankowego. Aktualnie można zmieniać jedynie adres gospodarstwa, do którego zamawiamy węgiel. Ponadto wcześniej przed wprowadzeniem uwierzytelnienia przy użyciu profilu zaufanego, wszelkie modyfikacje były możliwe tylko po wypełnieniu specjalnego formularza na stronie PGG.

Odkąd rozpoczęto program dystrybucji węgla przez samorządy, sklepi internetowy PGG nie jest już głównym kanałem sprzedażowym spółki. W tym roku do tej pory PGG sprzedała 1,4 mln ton węgla za pośrednictwem internetu. Złą wiadomością na pewno jest to, że wielki popyt na węgiel utrudnił wielu klientom zakup surowca. Podaje się, że nawet 140 tys. osób chciało kupić ten sam produkt w dokładnie tym samym momencie. 

Koniec luźnego węgla

Ze względu na to, że samorządy przystąpiły do programu preferencyjnej sprzedaży, w sklepie PGG przestanie być sprzedawany luzem węgiel opałowy. Klienci będą mogli jedynie zakupić węgiel paczkowany lub miały węglowe. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News