We wrześniu otrzymacie comiesięczny dodatek do emerytury! Tysiące Polaków skorzysta z pieniędzy w dowolnym celu!

Specjalny dodatek do emerytury będzie wypłacany już we wrześniu! Którzy seniorzy mogą z niego skorzystać? Ile dokładnie możemy otrzymać w ramach tego świadczenia? Co zrobić, aby też załapać się na dodatek do emerytury? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to serdecznie was zapraszamy do dzisiejszego artykułu.

dodatek pieniądze świadczenie zasiłek
Podaj dalej

Comiesięczny dodatek do emerytury. Ile można zyskać? 

Od 21 sierpnia będą pobierane pieniądze
fot. freepik.com – welcomia

Wraz z nadejściem przyszłego miesiąca seniorzy otrzymają na swoje konta bankowe dodatek do emerytury. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, w jaki sposób go otrzymać oraz co najważniejsze ile możemy na nim zyskać. Kwota jest naprawdę atrakcyjna i już teraz uchylając rąbek tajemnicy zdradzimy, że otrzymane świadczenie można wykorzystać na dowolny cel. Zainteresowani? 

Wsparcie, o którym mowa, to specjalny dodatek do emerytury. Przysługuje on osobom, które przepracowały odpowiednią ilość lat w Ochotniczej Straży Pożarnej lub jako ratownicy górscy. Oczywiście istotne jest, aby wnioskodawcy byli w wieku emerytalnym.

  • W przypadku kobiet mówimy tu o 20 latach służby
  • W przypadku mężczyzn o 25 latach

Poza tymi wymogami należy również uczestniczyć w akcjach ratowniczych przynajmniej raz w roku. Jeśli wszystkie te warunki zostaną spełnione, to pieniądze wkrótce do was trafią. Tajemniczy dodatek wynosi aż 200 złotych i wypłacany jest każdego miesiąca. Warto tutaj podkreślić, że nie mamy do czynienia z nowym wsparciem, a ze świadczeniem, które już od jakiegoś czasu regularnie wypłacane jest osobom starszym. 

Niezbędnym elementem ubiegania się o darmowe pieniądze jest uzupełnienie dokumentu. Wypełniony wniosek należy dostarczyć do komendanta powiatowego lub miejskiego Państwowej Straży Pożarnej, o ile oczywiście należeliśmy do OSP. Ratownicy górscy powinni natomiast zgłosić się do Zakładu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wzór formularza, który niezbędny jest do otrzymania dodatku można bez problemu znaleźć w internecie.

Kiedy powinniśmy spodziewać się przelewu? 

Od 16 sierpnia nowa opłata
fot. freepik.com – welcomia

Dodatek do emerytury powinien pojawić się u was maksymalnie do 15. dnia każdego miesiąca. Jeśli w najbliższym czasie uda wam się dokonać wszystkich formalności, to przelew pojawi się na waszych kontach już we wrześniu. Oddalając wszelkie wątpliwości musicie wiedzieć także, że omawiany dodatek w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na pobierane przez was emerytury. 

Przeczytaj również