Ważne opłaty dla kierowców zniesione! Polacy zaoszczędzą na tym fortunę?!

Ważne opłaty dla kierowców zniesione! Polacy zaoszczędzą na tym fortunę?!

Ważne opłaty dla kierowców zniesione! Polacy zaoszczędzą na tym fortunę?!

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule skupimy się na zniesieniu opłaty, dzięki czemu wielu z was zaoszczędzi trochę pieniędzy. Opowiemy wam, kiedy dokładnie zmiany zaczną obowiązywać oraz o jakich kwotach mowa. Zastanowimy się czy kierowcy mają powody do świętowania. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Ważne opłaty dla kierowców zniesione! Zaoszczędzimy dużo pieniędzy?! 

pieniądze banknot podwyżka oszustwa

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o opłacie, z którą kierowcy pożegnają się już na stałe. Już za chwilę opowiemy wam ile dzięki tej zmianie zaoszczędzicie pieniędzy oraz kiedy wspomniana opłata zostanie zniesiona. W pierwszej kolejności jednak musimy opowiedzieć wam, o co tak naprawdę chodzi i czy kierowcy naprawdę mają powody do świętowania.

Całe te wielkie zmiany kręcą się wokół opłaty ewidencyjnej, o której “kilku” kierowców w swoim życiu pewnie już słyszało. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem wystarczy tyle, że po zniesieniu opłaty zaoszczędzicie pieniądze na rejestracji pojazdu, legalizacji tablic, czy też podczas wydawania dowodu rejestracyjnego. Co ciekawe, oprócz tego przeprowadzanie badań technicznych także obejdzie się bez opłaty ewidencyjnej! O tak ważnych zmianach poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów: ,,Zniesiona zostanie opłata ewidencyjna, która pobierana jest przez samorząd w związku z rejestracją pojazdów i wydawaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przez stacje kontroli pojazdów podczas badań technicznych”

Przejdźmy jednak do sedna, czyli ile tak naprawdę zaoszczędzimy. Jeśli uważaliście, że mówimy tu o kilkuset złotych to niestety musimy ostudzić wasz zapał. Kwoty, o których zaraz opowiemy są bardzo niskie i raczej żadne z nas ich nie odczuje. Na tę chwilę wiemy, że w przypadku badania technicznego pojazdu przy zniesieniu opłaty ewidencyjnej zapłacimy w sumie o 1 zł mniej. Jeżeli chodzi o wydanie dowodu rejestracyjnego to tutaj oszczędzimy całe 50 groszy. 

Kiedy zmiany zostaną wprowadzone?! 

dopłaty pompy ciepła pieniądze
Pixabay

Zapewne wielu z was ciekawi, kiedy tajemnicza opłata ewidencyjna zostanie już definitywnie zniesiona. Niestety w tym momencie musimy was poinformować, że jak na razie nie ma żadnych informacji na ten temat. Wiadomo jedynie, że zniesienie kosztów zostanie wprowadzone w życie miesiąc po ogłoszeniu przepisu w Dzienniku Ustaw. Wy tymczasem koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie! Czy tego typu działania naprawdę są kierowcom potrzebne? Może warto skupić się na opłatach, które w większym stopniu wpływają na portfele Polaków? 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News