W ten sposób stracisz dużo pieniędzy! Na co warto uważać?

W ten sposób stracisz dużo pieniędzy! Na co warto uważać?

policja akcja

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam historię mężczyzny, który został oszukany na próbie zarobienia pieniędzy dzięki inwestycjom. Już zaraz dowiecie się, na co zwracać szczególną uwagę oraz jak takie osoby w ogóle działają. Zainteresowani? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

W ten sposób stracisz dużo pieniędzy! 

polacy przepisy pieniadze dodatek
Pixabay/ Katarzyna Tyl

Pewnie niejednokrotnie słyszeliście o różnych inwestycjach. W końcu tych w internecie jest na potęgę i często oferują one zarobek w bardzo krótkim czasie. Dla doświadczonych osób poruszających się po sieci jest to oczywiste oszustwo, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. 

Pewien sądeczanin z Nowego Sącza został w ten sposób oszukany. Skuszony ofertą wypełnił formularz podając swój numer telefonu. Już po kilku godzinach skontaktował się z nim tajemniczy mężczyzna. Przedstawił się on jako analityk giełdowy i zaoferował swoją pomoc wprowadzając poszkodowanego w funkcjonowanie giełdy. Aby było to możliwe zalecił mu zainstalować na swoim komputerze program, który umożliwia zdalną obsługę pulpitu. Jak możecie się domyślić tak właśnie się stało. “Analityk” założył mu wszystkie potrzebne konta nie zapominając oczywiście o tym, na które przelewane były pieniądze na inwestycje. Niczego nieświadomy sądeczanin regularnie był informowany o coraz większych zyskach. W jaki sposób pieniądze mogą zostać wypłacone miała wytłumaczyć już koleżanka po fachu wspomnianego oszusta. 

Sprawa została zgłoszona na policję! 

policja mandaty fotoradar kierowcy
Pixabay

Podążając za poleceniami kobiety, mężczyzna kilkukrotnie przelewał coraz większe sumy na rzekome uiszczenie wysokiego podatku oraz innych opłat, o których usłyszał od oszustki. Sprawa zaczęła być dla poszkodowanego podejrzana w momencie, kiedy został po raz kolejny poinformowany o problemach z wypłatą. Na tym etapie nie miał już nic do stracenia i kilka dni później po całej akcji zgłosił się ze sprawą na komendę policji. 

Funkcjonariusze pracują nad tą sprawą i ostrzegają innych przed podobnymi działaniami oszustów. Przez niecne działania takich ludzi można stracić nawet kilkaset tysięcy złotych!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News