W 2024 roku otrzymacie 700 złotych zupełnie za darmo! Wnioski nie będą potrzebne do przyznania pieniędzy!

Już za kilka miesięcy Polacy otrzymają całkowicie za darmo dodatkowe pieniądze, a to wszystko bez żadnych wniosków i spełniania wymagań! W 2024 roku nasze budżety domowe będą wzbogacane regularnie o 700 złotych.  Czym sobie na to zasłużyliśmy? Czy to nowy rodzaj wsparcia? O co w tym wszystkim chodzi? Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o otrzymaniu darmowych pieniędzy, to zachęcamy was do przeczytania dzisiejszego artykułu.

mandat przepisy policja zatrzymanie postój
Podaj dalej

Darmowe pieniądze dla Polaków! 

opłata lpg pieniądze
for. freepik

Tytuł tego artykułu to absolutnie nie jest żart! Spora część obywateli w 2024 roku otrzyma 700 złotych za darmo! Już teraz wiadomo, że nikt nie będzie musiał składać żadnych wniosków. Pieniądze same powędrują na konta bankowe wielu Polaków. Jesteście ciekawi, o co w tym wszystkim chodzi? W takim razie bez zbędnego przedłużania zaczynajmy! 

Wszystko kręci się wokół tak zwanej minimalnej płacy, która podlega dwukrotnej waloryzacji w ciągu roku, jeśli średnioroczna inflacja przekracza 5 proc. 1 stycznia płaca wzrosła z 3010 złotych brutto do 3490 złotych brutto. Na początku zeszłego miesiąca nastąpiła druga podwyżka, która podniosła kwotę do 3600 złotych brutto. Jak wylicza GUS zmianę odczuło aż 3 miliony Polaków. W 2024 roku sytuacja nie zmieni się diametralnie, a co za tym idzie po raz kolejny doświadczymy waloryzacji płacy. Jakich dokładnie wzrostów się doczekamy? 

Co w takim razie czeka nas w 2024 roku?

paliwo cena diesel benzyna
fot. pixabay

Nadchodzący rok również ma sie wiązać z dwiema podwyżkami płacy minimalnej, dokładnie jak w tym roku. Od 1 stycznia proponowane minimalne wynagrodzenie wzrośnie do 4242 zł brutto, a od 1 lipca wyniesie równo 4300 zł brutto. W związku z tym zmieni się również stawka godzinowa, która od najbliższego sylwestra będzie obowiązywać w kwocie 27,70 zł. W lipcu podskoczy ona do 28,10 zł. oczywiście obie te stawki dotyczą kwoty brutto.

Na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, podała, że z przyszłorocznej waloryzacji skorzysta ponad 3,6 mln osób. Oznacza to, że koszty po stronie pacodawców będa mogły wynieść 35 mld zł! Z tego wszystkiego ponad 21 mld zł trafi do budżetów gospodarstw domowych.

 

Przeczytaj również