Vexx przemaluje Porsche Vision Gran Turismo na żywo podczas targów Gamescom

Vexx przemaluje Porsche Vision Gran Turismo na żywo podczas targów Gamescom

Vexx przemaluje Porsche Vision Gran Turismo na żywo podczas targów Gamescom

Podaj dalej

24 sierpnia tego roku rozpoczął się w Kolonii Gamescom, czyli największe na świecie publiczne targi gier komputerowych. Po raz pierwszy wystąpi na nich Porsche. Wraz z Pumą marka na specjalnie wybudowanym, nowoczesnym stoisku przybliży swoje partnerstwo w branży gier wideo.

Porsche Vision Gran Turismo i jego nowy wygląd

Główną gwiazdą stoiska Porsche i Puma będzie pokazowy model Porsche Vision Gran Turismo. Jego wygląd zmieni się na oczach widzów – artysta Vexx będzie malować pojazd na żywo w swoim charakterystycznym stylu street art.

Vision Gran Turismo jest pierwszym samochodem koncepcyjnym Porsche, który został specjalnie opracowany na potrzeby gry wideo. Swoją światową premierę miał w listopadzie 2021 roku, od marca można go prowadzić w grze Gran Turismo 7 na PlayStation.

Do najbardziej znanych artystów wizualnych na świecie obecnych w mediach społecznościowych należy Vexx, który stanowi przykład nowoczesnego, młodzieżowego wzornictwa. Będzie on dokumentować na swoich kanałach w serwisach społecznościowych przeprojektowanie Porsche Gran Turism.

Ponadto w tym samym czasie nowe wydanie „Porsche Vision Gran Turismo Vexx” pojawi się w sklepie Porsche Shop jako model w skali 1:18.

Inne atrakcje przygotowane przez obie marki

Warto również wspomnieć o innych atrakcjach przygotowanych przez Porsche oraz Pumę. Otóż na uczestników wydarzenia czeka strefa z symulatorami wyścigów, które pozwolą im na sprawdzenie swoich umiejętności na torach wirtualnych. 

„W ostatnich latach Porsche stale zwiększa swoje zaangażowanie w społeczność graczy i e-sportu. Podkreśla to nasza obecność na targach Gamescom” – powiedział Robert Ader, dyrektor Porsche AG ds. marketingu (CMO). „Projekt Vision Gran Turismo, naszego pierwszego samochodu sportowego stworzonego wyłącznie z myślą o wirtualnej przestrzeni, stanowi dla nas ważne osiągnięcie. Teraz Vexx nada mu zupełnie nowy wygląd. W ten sposób po raz kolejny chcemy zademonstrować nasz entuzjazm do współpracy z twórcami i sceną artystyczną – uważamy, że taka współpraca wzbogaca każdą ze stron”.

„Dla mnie jako artysty to wyjątkowa okazja, by stworzyć dla Porsche zupełnie nowy design” – skomentował Vexx. „Nowy wygląd Vision Gran Turismo nawiązuje zarówno do tożsamości Porsche jako marki, jak i do motywów z gier wideo. Jestem podekscytowany, że społeczność graczy będzie mogła wirtualnie poprowadzić ten samochód – ożywiając i materializując moje grafiki”.

Na stoisku pojawi się także zaprojektowana przez Vexxa kolekcja mody. Wśród zaprojektowanych ubrań są między innymi sportowe obuwie, T-shirty oraz bluzy z kapturem. Motywem przewodnim jest sylwetka przemalowanego Porsche z motywami z gier wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News