To świadczenie zostanie niedługo zwaloryzowane! Polacy już teraz nie mogą się go doczekać!

To świadczenie zostanie niedługo zwaloryzowane! Polacy już teraz nie mogą się go doczekać!

węgiel dodatek

Podaj dalej

Świadczenia oferowane przez rząd potrafią być bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeżeli są waloryzowane, a ich wartość się zwiększa. Wiele wskazuje na to, że bardzo popularny dodatek będący nierozłącznym elementem życia ogromnej liczby Polaków zostanie zwaloryzowany. W dzisiejszym tekście opowiemy wam dlaczego może tak się stać oraz co wspólnego ma z tym szalejąca w Polsce inflacja. Jeśli jesteście ciekawi, o jakim dofinansowaniu mowa to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu!

To świadczenie zostanie niedługo zwaloryzowane!

Waloryzacja rent i emerytur
fot. freepik.com – roman-

Wiele wskazuje na to, że uwielbiane i często wybierane przez Polaków świadczenie doczeka się atrakcyjnej waloryzacji. Spora część obywateli naszego kraju już teraz nie może powstrzymać radości wynikającej z obiecujących prognoz. W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie, o jaki dodatek chodzi oraz dlaczego tak naprawdę jego kwota miałaby zostać znacznie podwyższona. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy! 

Prognozy na tegoroczny rok nie są takie złe. Wielu ekonomistów uważa, że wreszcie inflacja zacznie hamować. Po rekordzie 18,4 proc. w lutym, z miesiąca na miesiąc wzrost cen będzie malał. Mimo wszystko średnia inflacji w 2023 roku wciąż będzie przekraczać próg 10 proc. Choć nie jest zbyt pocieszające narodowy Bank Polski szacuje, że średnioroczna inflacja wyniesie 11,9 proc. 

Co dobrego przyniesie nam szalejąca teraz inflacja?

Będzie waloryzacja 500+
fot. freepik.com – johan111

Co to wszystko dla nas oznacza? Mianowicie, jeżeli w tym roku inflacja również będzie na wysokim poziomie, to wskaźnik waloryzacji w przyszłym roku też będzie wysoki. Z tego powodu mogą cieszyć się seniorzy, których emerytury jeszcze bardziej wzrosną. Bardzo możliwe, że waloryzacja rent oraz emerytur osiągnie w 2024 roku 12 proc., a może nawet i więcej! Oczywiście musimy liczyć się z wysokimi cenami produktów na sklepowych półkach. Czy jest się z czego cieszyć? Czy długo zapowiadane światełko w tunelu już nadciąga? Oceńcie sami. Podzielcie się z nami swoim zdaniem w komentarzach!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News