To świadczenie pomoże wam poradzić sobie z inflacją! Polacy masowo się po nie zgłaszają i otrzymują wsparcie!

To świadczenie pomoże wam poradzić sobie z inflacją! Polacy masowo się po nie zgłaszają i otrzymują wsparcie!

doplaty juz nie na węgiel

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, które z pewnością pomoże wam w walce z inflacją. Już teraz Polacy masowo się po nie zgłaszają i otrzymują pieniądze na konta. Już zaraz dowiecie się jakie wymagania musimy spełnić oraz kto dokładnie może ubiegać się o atrakcyjne dofinansowanie.

To świadczenie pomoże wielu Polakom!

dodatek pieniądze wegiel artur łuczka pixabay
artur łuczka/ Pixabay

Rząd oferuje coraz to różniejsze i atrakcyjne świadczenia, ale czy słyszeliście o tym niepowtarzalnym dodatku? Już mnóstwo Polaków składa wnioski, aby móc dostać duże pieniądze. Nie jest żadną tajemnicą to, że ten dodatek pomoże wam przetrwać inflację. W dzisiejszym artykule dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o tym świadczeniu. Odpowiemy na pytania: ile wynosi wsparcie oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze. Zaciekawieni, o co w tym wszystkim chodzi? W takim razie zaczynajmy!

Nie da się ukryć, że spora część obywateli naszego kraju będzie mogła skorzystać z atrakcyjnego świadczenia. Dotyczy ono osób, które zdecydowały się na poświęcenie swojej kariery zawodowej, aby wychować dzieci. Projekt “Mama 4+”, bo właśnie o nim mowa, został stworzony w celu wsparcia tych, którym nie udało się zabić wystarczająco na ich emeryturę z powodu obowiązków rodzicielskich. 

Na pewno zaciekawi was fakt, że kwota przyznawana wnioskodawcom przez ZUS nie zawsze będzie taka sama. Pełną stawkę dofinansowania, czyli 1588,44 zł, otrzymają osoby niepobierające żadnej renty, ani emerytury. W przypadku części z nas, którzy pobierają już jakąś formę wsparcia, mogą liczyć na wyrównanie ich wypłaty do maksymalnej puli świadczenia. Oznacza to, że jeśli np. otrzymujemy 1350 zł miesięcznie, to dostaniemy jedynie 238,44 zł, które łącznie dają 1588,44 zł.

Jakie warunki musimy spełnić? 

dodatek samotny rodzic de
Pixabay

Na tym etapie pewnie już umieracie z ciekawości i zastanawia was jakie wymagania musimy spełnić, aby otrzymać dodatek “Mama 4+”. Dofinansowanie jak sama nazwa wskazuje stworzone zostało z myślą o matkach, jednak niestety nie dla wszystkich. Na pieniądze mogą liczyć kobiety, które ukończyły 60 lat oraz wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Co ciekawe, ojcowie w wieku 65 lat także mogą ubiegać się o dodatek, jeśli wychowali samotnie przynajmniej czwórkę swoich pociech. Niestety to nie koniec naszych obowiązków, ponieważ musimy także wypełnić oraz złożyć odpowiedni wniosek w oddziale ZUS lub KRUS. 

Poza danymi osobowymi musimy zawrzeć we wniosku informacje dotyczące tego, w jaki sposób ZUS ma zrealizować wypłatę świadczenia i niezbędne do tego dane. Ponadto powinniśmy pamiętać o faktycznym stanie naszej sytuacji majątkowej i materialnej. Mamy też możliwość dołączenia innych dokumentów, które mogą korzystnie wpłynąć na decyzję o przyznaniu nam świadczenia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News